Gödöllő után állítólag 100–160 kilométeres tempóra feljavított pályán a Tokaj intercity néhol – stílszerűen – csupán 60-nal battyogott Hatvan felé. Helló bazmegye

A hároméves felújítás után tavaly nagy csinnadrattával átadott, Gödöllő után állítólag 100–160 kilométeres tempóra feljavított pályán a Tokaj intercity néhol – stílszerűen – csupán 60-nal battyogott Hatvan felé.

Az első délutáni menetrendembe mindenesetre így is belefért a borsodi megyeszékhelyről Ózdra tartó vonat letesztelése. A jobb sorsra érdemes pályán a hivatalosan 117-es sorozatúnak hívott, de ma is Bz-ként emlegetett kis, piros, csehszlovák motorkocsik szaladgálnak. És itt ez a szaladgálás kivételesen szó szerint értendő. Az országszerte a magyar vasút korszerűtlenségét szimbolizáló, negyvenéves jószágok errefelé igazán kitesznek magukért: a máshol szokásos 30-40-50 helyett a telefonomon lévő MÁV-app szerint sokszor a számukra engedélyezett 80 kilométeres tempónál is gyorsabbak.

A másnapi tornanádaskai út viszont már igazi, hamisítatlan mellékvonali zötykölődés.

A tornanádaskai személy

Magyar táj, magyar vonattal

Muck Tibor

A hatvanas években Dunakeszin gyártott, még kézzel nyitható-csukható ajtajú két Bhv kocsit a ceausescui Romániában készült, majd a MÁV által használhatóvá tett tehervonati mozdony – vasutasszlengben: Nagydácsia – húzza. Már amikor éppen kedve tartja; útközben a mozdonyvezető több megállóban is előrebaktatott igazítani valamit a gépen.