Czinkné. Ráhajt a polgármesterségre. Moki kétkulacsos?

A képviselők meghallgatták Hollósy András alpolgármesteri beszámolóját a Seriff-rendszerről.

Czinkné Sztán Anikó rácsapott Bandeszre.

Mlyen közbeszerzési eljárás keretében?Ez volt a Fidesz első projektje, amely már 2024. őszén elindult. Miért nem az Önkormányzat saját rendészeti cége végzi ezt: a Miskolci Rendészet vagy Mirend-Sec? Miért kell ezt egy alvállalkozóval csináltatni, ami így jóval drágábba kerül?

Miért került először az alvállalkozó a Tapolcai Polgárőrség alá?
Miért kellett utána 2025. januártól ugyanezen alvállalkozónak átszerződnie az MVK Zrt, majd pedig 2026- tól a Mirend-Sec alá?
Miért kellett ezzel az önkormányzat számára ismeretlen céggel rögtön 6 milliárd Ft-os keretközbeszerzést kötni, amely 6 havonta kerül megújításra?
Havonta kb. 70 millió Ft közpénzt költünk erre, ami éves 840 millió Ft+ áfa, tehát több mint br. 1 milliárd!

“Hollósy András alpolgármester erre azt mondta, a miskolciakat nem érdekli az ár. Én pedig azt mondtam, hogy dehogynem érdekli! Sőt a Miskolciak nem szeretik, ha hülyének nézik őket! Mert minden miskolci elvárja, hogy a munkát ügy végezzük, hogy az:

– költségtakarékos
– eredményes és
– hatékony legyen!

Ha saját munkaerővel csináltatjuk akkor óránként/ személyenként legalább 30% -os megtakarítást tudunk elérni, hiszen nem kell megfizetnünk az alvállalkozó nyereségét! Ezzel éves szinten minimum bruttó 300 Millió Ft megtakarítás érhető el, amelyből már tudnánk utcákat aszfaltozni” – elemezte a helyzetet a Fideszből áprilisban kiugrott képviselőnő.

“Végezetül Mokrai Mihály tartott egy példabeszédet a köpönyegforgatásról és az árulásról! Mokrai képviselő társamat hallgatva nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek!

Én legalább nyíltan vállaltam a kilépésem és kiálltam a nagy nyilvánosság elé és elmondtam, hogy eddig sem ment, de már végképp nincs tovább, mert pl.: nem tudnék azzal a Bajusz Gáborral vagy Hollósy Andrással egy frakcióban ülni, aki minden emberi méltóságot félreseperve, próbáltak mindenki felett gázolva győzelemre törni, a hatalom érdekében.

Ezzel szemben

A képviselők meghallgatták Hollósy András alpolgármesteri beszámolóját a Seriff-rendszerről.

Czinkné Sztán Anikó az alábbi kérdéseket tette fel.

Hogyan lett kiválasztva a Seriff- rendszert végző alvállalkozó? Milyen közbeszerzési eljárás keretében?
Ez volt a Fidesz első projektje, amely már 2024. őszén elindult. Miért nem az Önkormányzat saját rendészeti cége végzi ezt: a Miskolci Rendészet vagy Mirend-Sec? Miért kell ezt egy alvállalkozóval csináltatni, ami így jóval drágábba kerül?

Miért került először az alvállalkozó a Tapolcai Polgárőrség alá?
Miért kellett utána 2025. januártól ugyanezen alvállalkozónak átszerződnie az MVK Zrt, majd pedig 2026- tól a Mirend-Sec alá?
Miért kellett ezzel az önkormányzat számára ismeretlen céggel rögtön 6 milliárd Ft-os keretközbeszerzést kötni, amely 6 havonta kerül megújításra?
Havonta kb. 70 millió Ft közpénzt költünk erre, ami éves 840 millió Ft+ áfa, tehát több mint br. 1 milliárd!

“Hollósy András alpolgármester erre azt mondta, a miskolciakat nem érdekli az ár. Én pedig azt mondtam, hogy dehogynem érdekli! Sőt a Miskolciak nem szeretik, ha hülyének nézik őket! Mert minden miskolci elvárja, hogy a munkát ugy végezzük, hogy az:

– költségtakarékos
– eredményes és
– hatékony legyen!

Ha saját munkaerővel csináltatjuk akkor óránként/ személyenként legalább 30% -os megtakarítást tudunk elérni, hiszen nem kell megfizetnünk az alvállalkozó nyereségét! Ezzel éves szinten minimum bruttó 300 Millió Ft megtakarítás érhető el, amelyből már tudnánk utcákat aszfaltozni” – elemezte a helyzetet a Fideszből áprilisban kiugrott képviselőnő.

“Végezetül Mokrai Mihály tartott egy példabeszédet a köpönyegforgatásról és az árulásról! Mokrai képviselő társamat hallgatva nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek!

Én legalább nyíltan vállaltam a kilépésem és kiálltam a nagy nyilvánosság elé és elmondtam, hogy eddig sem ment, de már végképp nincs tovább, mert pl.: nem tudnék azzal a Bajusz Gáborral vagy Hollósy Andrással egy frakcióban ülni, aki minden emberi méltóságot félreseperve, próbáltak mindenki felett gázolva győzelemre törni, a hatalom érdekében.

Ezzel szemben Mokrai Mihály évek óta sunyin, alattomosan két kulacsos játszmát folytat a közgyűlésben, csak ő a párttársait átverve, titokban csemegézik a másik párt asztaláról! Dettó a főnöke (Gyurcsány), mint két tojás!” – mondta  Czinkné Sztán Anikó.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű