A Szentkereszt dűlő megsemmisül.
Drámai látvány az amerikai szőlőkabóca által terjesztett sárga fitoplazma. Pláne ha tömeges, mint itt. Sajnos a legszomorúbb sorokat nem is fotóztam. A betegség egyértelműnek tűnik, pláne tömegessége miatt: sárguló, kanalasodó levelek, rendkívül kicsi hajtások. Jó lenne tudni, mivel is védekeztek (?) itt tavaly és idén. A fertőzött tőkék helyenként az 50 %-ot is elérik – a képeken ennél kevesebb látható, és nem is a legsúlyosabb esetek. Mi lesz, ha a tulajdonos (tudtommal Mészáros Lőrinc) nem vágja ki a törvényi előírásoknak megfelelő módon azonnal a teljes ültetvényt?
