Miskolc. Növelni kell? Heves vita az egymilliárdos hitelkeret-emelésről

novák előd ledobta a rasszista poénbombát mutatjuk v0 x9btsba58zpf1

Heves vita az egymilliárdos hitelkeret-emelésről

A közgyűlés egyik legfontosabb és legélesebb vitáját az önkormányzat folyószámla-hitelkeretének módosítása váltotta ki. A városvezetés szerint a TOP Plusz fejlesztések előfinanszírozása, valamint az MVK működésének biztosítása miatt szükséges a keret bővítése. A tervezett fejlesztések összértéke meghaladja a 31 milliárd forintot. Molnár Péter, a KDNP frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy nem új hitel felvételéről van szó, hanem egy meglévő likviditási keret növeléséről, amely lehetővé teszi a fejlesztések gyors elindítását. Szécsényi Marianna szerint is a város működőképességének és a közszolgáltatások folyamatosságának biztosítása a cél. Az ellenzéki képviselők ugyanakkor komoly aggályokat fogalmaztak meg. Mokrai Mihály arra figyelmeztetett, hogy a hitel hitel marad, és a város egyre inkább rá van szorulva az ilyen pénzügyi eszközökre. Simon Gábor arról beszélt, hogy a városvezetés korábban gazdasági fordulatot ígért, ehhez képest szerinte mintegy 10 milliárd forint  fel az elmúlt időszakban. Szopkó Tibor úgy fogalmazott, hogy az előterjesztés egy fenntarthatatlan gazdálkodási pályára utal, és sürgette egy stabilizációs intézkedési terv elkészítését.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű