Egy nő vezeti az amerikai hadsereg legnagyobb parancsnokságát

lt gen patricia horoho is the us army surgeon generalthe first non male non physician to take on this role

Az amerikai

haderő történetében először a hadsereg legnagyobb parancsnokságát, a 776 ezer katona és 96 ezer civil munkatárs felett rendelkező Forscomot egy nő vezeti mától. Laura J. Richardson altábornagy karrierje 32 éve kezdődött az amerikai hadseregben, a pilótajogosítványát 16 éves korában megszerző Richardson a tartalékos tisztképző programból 1986-ban lépett be a hadseregbe alhadnagyi rangban helikopterpilótaként.

Karrierje gyorsan ívelt felfelé, 1992-ben már századparancsnok volt, 1997-től vezérkari akadémiára járt. 1999-2001 között Al Gore, az Egyesült Államok alelnökének szárnysegéde volt, utána a legendás 101-es légideszant hadosztály műveleti parancsnokhelyettese lett. Az iraki háborúban zászlóaljparancsnokként szolgált, ekkor szerepelt a Time címlapján is, mert férje is zászlóaljparancsnok volt a háborúban, ami példa nélküli volt. Férje amúgy vezérőrnagy, vagyis alárendeltje.

Richardson 2004-2006 között a hadsereg műveleti tervezője volt, 2009-től pedig a hadseregért felelős államtitkár szenátusi összekötőcsoportját vezette. Dandártábornokká 2011-ben nevezték ki, a híres 1. lovashadosztály támogatásért felelős parancsnoka lett, majd 2013-tól az afganisztáni nemzetközi erők híradósainak vezérkarifőnök-helyettese lett. 2017-ben a Forscom parancsnokhelyettesévé nevezték ki, ennek a vezetését vette most át Robert B. Abrams vezérezredestől, aki a Koreában állomásozó amerikai csapatok parancsnoka lesz. (Via CNN)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű