A város harcol, hogy vissza tudja szerezni a szállót

Hat év fejlesztéseit zárta le a miskolci önkormányzat hétfőn:

uniós és hazai forrásból ennyi idő alatt újult meg Miskolc belvárosa. A 2009-ben megkezdődött 5,77 milliárd forintos beruházáshoz Miskolc 4,3 milliárd forintot nyert uniós pályázaton. A projekt jelentőségét egyébként az adatok is jól mutatják: Miskolc öt konzorciumi partner közreműködésével valósította meg a belváros rehabilitációjának 15 projektelemét. A kivitelezés júniusban fejeződött be az utolsó elemmel: a Patak utcai mélygarázzsal és az afölötti tér kialakításával. (A mélygarázs használatbavételi engedélyét augusztusra várják.)
A legnagyobb és a vitatott
Magát a projektet még az előző városvezetés indította el, annak egy része a váltással be is fejeződött.
A részletekről Lengyel Katalin, a Miskolci Városfejlesztési Kft. igazgatója beszélt: a cég koordinálta a hatéves munkát. Kiemelte, a legnagyobb projektelem a városháza kibővítése és felújítása volt (képünkün), ez 2,1 milliárd forintba került.
Bár a projektzárón most nem hangsúlyozták, több projektelemet átterveztetett az új városvezetés a váltással. Az egyik az említett mélygarázs, amit az elődök a Szent István tér alá terveztek volna. A másik pedig a négysávos építése a Malomszög utcánál, ezt lakossági tiltakozások miatt kényszerültek módosítani. Azt egyébként Lengyel Katalin is hangsúlyozta, hogy a kezdeti félelmek nem igazolódtak be, a Kiss Ernő utca bővítésével megépült négysávos beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
Az igazgató arra is kitért, hogy az uniós projekt kötelező eleme két magántőkés beruházás is. Az egyik az OTP lakópark megépítése, a másik az Avas szálló rekonstrukciója. Lengyel Katalin szerint a város harcol, hogy vissza tudja szerezni a szállót – ezzel kapcsolatban még folyik a per. Az épületeknek 5 éven belül kell elkészülnie-írja a boon.hu