Az Őszi Napsugár. 350 ezer forint sérelemdíjat és bocsánatkérést kér Jakabéktól

Hétfőn újabb tárgyalást

 tartottak a bíróságon az Őszi Napsugár Otthon/miskolci önkormányzat kontra Jakab Péter/Jobbik ügyben „jó hírnév megsértése miatt”. A felperesek 350 ezer forint sérelemdíjat és bocsánatkérést kérnek, mert szerintük nem igaz az, hogy rosszul bántak a lakókkal az idősek otthonában. (Ahogy az Jakab állította.)

 

Az ügyben a bíróság a héten a harmadik tárgyalást tartotta. A felperesek kérik annak megállapítását, hogy az alperes megsértette a jóhírnév védelméhez fűződő személyiségi jogaikat azzal, hogy egy sajtótájékoztatón, majd az ezt követően megjelent, sajtóportálokon közölt tájékoztatójában egy önkormányzati intézményben végzett ellátásra és ápolásra vonatkozó valótlan adatokat közölt.

A tárgyaláson a bíróság tanúkat hallgatott ki, a bizonyítási eljárás folytatódik 2018. január 30-án 8:00 órától. Tájékoztatta az eszakhirnok.com-ot a bíróság.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű