Hétfőn újabb tárgyalást
tartottak a bíróságon az Őszi Napsugár Otthon/miskolci önkormányzat kontra Jakab Péter/Jobbik ügyben „jó hírnév megsértése miatt”. A felperesek 350 ezer forint sérelemdíjat és bocsánatkérést kérnek, mert szerintük nem igaz az, hogy rosszul bántak a lakókkal az idősek otthonában. (Ahogy az Jakab állította.)
Az ügyben a bíróság a héten a harmadik tárgyalást tartotta. A felperesek kérik annak megállapítását, hogy az alperes megsértette a jóhírnév védelméhez fűződő személyiségi jogaikat azzal, hogy egy sajtótájékoztatón, majd az ezt követően megjelent, sajtóportálokon közölt tájékoztatójában egy önkormányzati intézményben végzett ellátásra és ápolásra vonatkozó valótlan adatokat közölt.
A tárgyaláson a bíróság tanúkat hallgatott ki, a bizonyítási eljárás folytatódik 2018. január 30-án 8:00 órától. Tájékoztatta az eszakhirnok.com-ot a bíróság.
