Megszületett a megállapodás Izrael és a Hamász között a gázai békeegyezmény első szakaszában. A zsidó állam cserébe visszavonja a csapatait addig a vonalig, amiben megállapodtak a felek.
A hírt megerősítette a terrorszervezet és Jeruzsálem is, a palesztinok azonban a BBC-nek elmondták, Izrael is szabadon enged elítélteket, ám még nem kaptak végleges listát róluk.
Az Egyesült Államok mellett Katar, Egyiptom és Törökország is részt vett a megállapodás létrejöttében. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök úgy fogalmazott a közösségi oldalán, hogy a megállapodás diplomáciai siker nemzeti és erkölcsi győzelem országa számára.
A részletekről csütörtökön dönt az izraeli politikai vezetés, amennyiben jóváhagyják, Izraelnek 24 órája van visszavonulni, ha ez megvan, 72 óra lesz az izraeli túszok szabadon engedésére.

Egy válasz
Trump: „Izrael ismét szerethető a világ szemében”
Trump a Truth Social platformon úgy fogalmazott:
„Izrael és a Hamasz aláírták a béketervünk első szakaszát. Ez hatalmas győzelem minden félnek: Izraelnek, az arab és muszlim világnak, valamint az Egyesült Államoknak. Köszönet a katari, egyiptomi és török közvetítőknek, akik lehetővé tették ezt a történelmi pillanatot. Boldogok a béketeremtők!”
A Fox Newsnak adott interjúban hozzátette: „Bibivel beszéltem, és azt mondta nekem: Nem hiszem el, hogy ez megtörténik. Az emberek újra szeretik Izraelt. Gáza újjá fog épülni, Amerika részt vesz ebben, és még Irán is része lehet ennek az új békerendszernek. Megsemmisítettük az atomfegyverkezési képességeiket.”