A top10-es lista a következőképpen alakult.
- 1. Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)
- 2. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)
- 3. Semmelweis Egyetem (SE)
- 4. Budapesti Corvinus Egyetem (CORVINUS)
- 5. Debreceni Egyetem (DE)
- 5. Szegedi Tudományegyetem (SZTE)
- 7. Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE)
- 8. Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)
- 9. Óbudai Egyetem
- 9. Pécsi Tudományegyetem (PTE)
Két holtverseny a TOP10-ben
A top10-ben két holtverseny is kialakult. Az ötödik helyet megosztva a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem kapta, így ez a két felsőoktatási intézmény lett a legjobb vidéki egyetem a hallgatói kiválósági rangsorban. Ez pedig a felvettek átlagpontszámán is meglátszik, hiszen a Debreceni Egyetemre felvett hallgatóknak átlagosan 371, míg a Szegedi Tudományegyetemre bekerülteknek átlagosan 376 pontja volt.
A másik holtverseny a kilencedik helyen alakult ki az egyébként tavalyi hatodik Pécsi Tudományegyetem és az idei top10-es újonc, Óbudai Egyetem között. Az Óbudai az első helyes jelentkezők számában a nyolcadik, míg a középiskolai versenyeken helyezést elért hallgatók számában az előkelő hatodik helyen végzett.
Nem sokkal, de kicsúszott a top10-ből a tavalyi hetedik helyezett Nemzeti Közszolgálati Egyetem, amelynek feltehetően az lehet az egyik oka, hogy az első helyen jelentkezők között idén csak a tizenötödik, és a középiskolai versenyeken helyezést elért hallgatók számában a tizenhatodik helyet szerezte meg.https://eduline.hu/felsooktatas/20241128_hvg_diploma_rangsor_2025_hallgatoi_kivalosag
szunnita (az iszlám két nagy irányzata közül a nagyobbik) lázadókat alapvetően Törökország támogatja, míg a siíta (a másik nagy irányzat) szíriai rezsim eddig Iránra és Oroszországra támaszkodhatott. Jelenleg azonban Oroszország le van kötve Ukrajnában, Irán pedig meggyengült az Izraellel folytatott proxy háborúban, az általa szponzorált terrorszervezetek, a Hezbollah és a Hamász súlyos vereségeket szenvedtek az utóbbi hónapokban.
SIRALMAS.