Miskolc. Annyira tehetetlenek, hogy már a saját propagandagyárukból, a baloldal szócsöveként funkcionáló Miskolci Kommunikációs Kht-ből is sorra rúgják ki az operatőröket és a szerkesztőket is

Akkora a pénzügyi káosz a városban, mint még soha. Még az idei költségvetést is dugdossák, azért, hogy minél később derüljön ki a keserves igazság

– szögezte le Nagy Ákos, a miskolci közgyűlés Fidesz–KDNP frakciójának vezetője, aki szerint Miskolc az összeomlás szélén tántorog. A kormánypárti politikus úgy vélekedett, hogy a tömegközlekedés folyamatos apasztása vagy a seriffrendszer megszüntetése előrejelzi, hogy mi fog bekövetkezni hamarosan.

Az állítólagos válságkezelési stratégiájukkal kilátástalan helyzetbe sodorják a bérből élő embereket, önmagukon viszont nem spórolnak

– mondta a frakcióvezető.

Bajban van a miskolci baloldal, ugyanis erre az évre is drasztikus lépéseket, helyi adóemeléseket, újabb hitelfelvételeket és a közvagyon további kiárusítását tervezték, ám a kormány a megszorításokat és áremeléseket letiltotta, a lakbéremeléseket visszavonatta, a helyi adók emelését nem engedélyezte. A tavaly felvett és elköltött hitelnövekmények mellé a miskolci baloldal újakat már nem tudott felvenni, és a privatizálni sem tudtak újabb vagyontárgyakat

– magyarázta Nagy Ákos, aki önmérsékletre szólította fel a baloldali politikusokat.

Hollósy András és Nagy Ákos újabb sajtótájékoztatón hívták fel arra figyelmet, hogy Miskolcon nagy a baj. Fotó: PS

Követeljük a képviselői és felügyelő bizottsági tiszteletdíjak radikális csökkentését, a fölösleges urizáló beruházások – például az új Holding parkoló építésének – leállítását és a több, mint kétszáz milliárdos önkormányzati vagyon hatékonyabb kezelését

– sorolta a Fidesz–KDNP követeléseit, majd rávilágított, hogy a baloldali vezetők úgy tesznek, mintha másfél éve nem is ők irányítanák a várost; minden kudarcukat igyekeznek a kormány nyakába varrni.

Ahelyett, hogy minden pénzt a munkahelyek megőrzésére fordítanának, milliókat folyatnak el arra a megtévesztő propagandára, mely szerint ők nem tehetnek semmiről, miközben minden pénzügyi és gazdasági döntést ők hoznak, ám nem vállalnak felelősséget semmiért

– mutatott rá Nagy Ákos.

Képtelenek takarékoskodni, ha saját magukról van szó, sportállások sorát hozták létre a haverjaiknak, megduplázták a tanácsnoki fizetéseket és némelyik önkormányzati képviselő annyi pénzt visz haza havonta, mint egy államtitkár

– jegyezte meg a Bartha György-féle jelenségre utalva a kormánypárti politikus.

A munkahelyeket megőrizni nem tudták, a fürdőknél közel száz ember maradt fizetés nélkül, holott hétszázmillió forintot adott a kormány az új strand beindítására. A sajtóhírek szerint a leépítések más vállalatoknál is zajlanak. Annyira tehetetlenek, hogy már a saját propagandagyárukból, a baloldal szócsöveként funkcionáló Miskolci Kommunikációs Kht-ből is sorra rúgják ki az operatőröket és a szerkesztőket is

– sorolta a városvezetés tetteit Nagy Ákos, a miskolci közgyűlés Fidesz–KDNP-frakciójának vezetője

11 Responses

    1. Ja, kabaré. A félbolondot kitolták a lyukon. Egy hiteles fideszes nincs már a városban.

      7
      5
  1. Illene tudni, egy jogásznak pláne, egyébként meg rajta van a Miskolc Holding Zrt, honlapján, hogy nem Miskolci Kommunikációs Kht., hanem MIKOM Miskolci Kommunikációs Nonprofit Kft.

    5
    3
  2. Nem ártana a holding semmit sem csináló igazgatóinak a fizetését meg az ingyenkocsi juttatását sem felülvizsgálni, hiszen semmilyen értelmesen dolgot nem csinálnak, csak az észt, meg a felesleges feladatokat osztogatják. Ugyanez a helyzet az MVKban, hirtelen ott is felszaporodtak az igazgatói állások, ami ellen Demeter nem tehetett semmit.

    10
  3. „Követeljük a képviselői és felügyelő bizottsági tiszteletdíjak radikális csökkentését”

    Komolyan az a Fidesz követeli a tiszteletdíjak radikális csökkentését, amelyik éppen most emelte a csillagokba a miniszteri, államtitkári, országgyűlési képviselői fizetéseket?

    1
    1
  4. Gyuri! Pereld be őket, hazudnak folyamatosan. Kérj sajtó-helyreigazítást, ha nem teljesítik nem vagyoni kártérítés jogcímen perelni kell. Még a felét sem keresed, mint egy „suttyó” FIDESS-es államtitkár, aki semmit sem csinál. Te a körzetedben élsz-halsz, mindened a KILIÁN meg az ott élő emberek. 2700 fő aki rád szavazott nem tévedhet, míg a FIDESS-es képviselőiket jó ha kb. 1500 szavazattal választották meg. Savanyú a narancs FIDESS-es haver. A Bartha seggébe sem érhettek. Csak a DIÓSGYŐR, meg a MÁRKA!!!!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű