A bejegyzés alatt álló Demokrata Párt lehet az a politikai szerveződés, amelyben vezető tisztséget tölt majd be Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, írja a Magyar Nemzet. A lap az alakulóban lévő párt februári közgyűlési határozatából következtet erre. Facebookos jegyzete szerint Gyurcsány Ferencnek nincs kifogása.

A Magyar Nemzet szerdai számában megjelent információk szerint a még bírósági bejegyzés alatt álló Demokrata Párt lehet Gyurcsány Ferenc új pártja. A lap birtokába került, a címoldalon közölt 2011. február 13-ai közgyűlési határozat szerint két lehetőség áll fenn: az újdonsült Demokrata Párt vagy egyesül a Magyar Szocialista Párttal, amennyiben annak kongresszusa erről dönt, vagy az MSZP-ből kiváló tagokkal, az általuk létrehozott társadalmi szervezettel közösen folytatja.

Míg az első esetben az MSZP megszűnne MSZP lenni („A Demokrata Párt […]hozzájárul ahhoz, hogy az egyesüléssel létrejövő társadalmi szervezet a továbbiakban a Demokrata Párt nevet viselje”), a második forgatókönyv alapján („amennyiben a Magyar Szocialista Párt kongresszusa nem határoz a Demokrata Párttá alakulásról”) az MSZP-től külön álló új párt jönne létre.

A Magyar Nemzet a Takács István, Hurubán Sándor és Takácsné Teszenyi Katalin által szignált közgyűlési határozatból azt a következtetést vonta le, hogy a Demokrata Párt lehet az a politikai szerveződés, amelyben vezető tisztséget tölthet be Gyurcsány Ferenc volt kormányfő.

A Magyar Nemzet szerdai cikkét már kedd este röviden kommentálta a Facebookon Gyurcsány Ferenc. A nem sokkal fél tizenegy előtt közölt bejegyzésben a volt miniszterelnök úgy fogalmaz, az új szerveződés a Demokrata Párt nevet „kérésre az MSZP rendelkezésére bocsátja” és „hasonlóan jár el akkor is, ha a mai MSZP egy részéből jön létre új társadalmi szervezet, és ez utóbbi kívánja felvenni a Demokrata Párt nevet”. (A Magyar Nemzetben közölt közgyűlési határozat ez utóbbiról nem pontosan így fogalmaz, a dokumentum az utóbbi esetben csak egyesülésről szól, a szervezet jövendőbeli nevét nem határozza meg.)

Gyurcsány Ferenc így kommentálja a lapértesülést: „Azt történt tehát, hogy az MSZP számára lefoglalták a Demokrata Párt nevet. Lehetőséget teremtve arra, hogy az MSZP átalakulása, kinyitása esetén a párt nevében is jelezze az új politikai orientációt. Ez tehát az MSZP mozgásterének növelését jelenti. Ha akar, akkor él ezzel a lehetőséggel, ha nem akar, akkor nem.”

Gyurcsány a facebookos bejegyzésben azt is írja, hogy a Demokrata Párt alapítóit ismeri, szándékaikról tudott, kifogása ellenük nem volt és most sincs: „támogatok minden olyan kezdeményezést, ami növeli az MSZP mozgásterét, kinyitja politikáját, szervezetét”.