Miskolc. Vas-oxid. Még a végén kiderül, hogy direkt jó a víznek

1782222520520

A Miskolci Hőszolgáltató Kft. Tatár utcai fűtőművében a tegnapi napon, az éves karbantartási terv részeként egy technológiai gőzkazán tisztítását végezték el. A jelenlegi vizsgálatok szerint, a karbantartás során keletkezett, vas-oxidot tartalmazó víz a csapadékvíz-elvezető rendszerbe, majd onnan a Szinvába kerülhetett. A körülmények pontos feltárása jelenleg is folyamatban van.Az elsődleges vizsgálatok alapján az elszíneződést okozó anyag az emberi egészségre nem jelent veszélyt. A környezeti hatások feltárása jelenleg is folyamatban van. A MIHŐ Kft. sajnálatát fejezi ki a történtek miatt. Társaságunk mindent megtesz az eset körülményeinek feltárása, a szükséges intézkedések megtétele és a hasonló események jövőbeni megelőzése érdekében.

A további kockázatok elkerülése érdekében a társaság azonnali hatállyal leállított minden olyan munkavégzést, amely folyadékok felhasználásával vagy leengedésével jár, továbbá teljes körű belső vizsgálatot rendelt el. A vizsgálat kiterjed a karbantartási munkák végrehajtására, valamint a csatornahálózat állapotának és működésének felülvizsgálatára is. A folyamatba igazságügyi szakértő bevonását is kezdeményeztük.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű