„Oroszország rosszabbul bánik a halott katonáival, mint az állatokkal”

Volodimir Zelenszkij azzal vádolta a Kremlt, hogy „semmibe veszi” mind az ukránok, mind az oroszok életét, hiszen az orosz erők megtagadták, hogy elszállítsák a háborúban elesett katonáik holttestét, amely arról árulkodik, hogy „rosszabbul bánnak a saját embereikkel, mint az állatokkal”.

„Először visszautasították a kérést, majd szemeteszsákot ajánlottak fel nekünk. Ilyet még akkor sem tesznek az emberek, ha egy kutya vagy macska pusztul el. Mégis mit gondolnak? Ha ez a hozzáállás a saját népükkel szemben, akkor hogyan bánhatnak bárki mással?”

– mondta felháborodottan.

Hozzátette azt is, hogy hajlandóak kompromisszumot kötni Oroszországgal a Donbasz-régióra vonatkozóan, országa pedig semleges státuszt fogad el abban az esetben, ha az orosz haderő kivonul Ukrajnából – közölte az IBT.

Néhány órával később, a Roszkomnadzor közleményt adott ki, amelyben megtiltotta az orosz hírügynökségeknek az interjú közzétételét, a hivatal pedig hozzátette, hogy vizsgálatot indítottak az interjút leközlő csatornák ellen, hogy „megállapítsák a felelősség mértékét és válaszlépéseket tegyenek”.

3 Responses

  1. Valami egészen elképesztő döbbenet, hogy a fideszbirkák lassan már visszavágynak a szovjet birodalom kötelékébe! Ha a vezérkéjük holnap ezt tűzné a heti zászlóra, simán benyelnék. Gondolkodásra képtelen, érvek nélküli, agymosott szerencsétlenek.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű