Ebből még gondjaink lehetnek… A kormány egyeztetett az uniós országokkal az oltási igazolásról, majd itthon mást fogadott el

A magyar kormány annak ellenére módosította az oltási igazolványról szóló rendeletet azzal, hogy abból törölték a védőoltás típusára vonatkozó részeket, hogy egy hónappal korábban, január 27-én az európai uniós tagállamok közös iránymutatásokat fogadtak el, miszerint az oltási igazolványoknak tartalmaznia kell a vakcina típusát és gyártójának nevét is.

Az uniós országok a döntés szerint olyan oltási igazolványt terveznek készíteni, ami egységes mintát követ és az EU-ban mindenhol felhasználható. Mivel a testület konszenzussal döntött, a Népszava szerint feltételezhető, hogy az állásfoglalásokhoz Orbán Viktor is a nevét adta.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke február 26-án azt mondta, három hónapon belül elkészülhet egy uniós szinten összehangolt rendszer, ahova az egészségügyi szempontból legfontosabb, már egyeztetett adatokat töltenék fel. A magyar kormány másnap módosította a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló rendeletet azzal, hogy az oltási igazolványban nem kell feltüntetni a védőoltás típusát. Ez nyilván totálisan ellentétes az egységes európai tanúsítvány adattartalmára vonatkozó határozattal, ami feltételezhetően újabb konfliktusokhoz vezethet Brüsszellel. (Népszava)

3 Responses

  1. Csak hozta a kormány a szokásos aljasságát. Izmoznak a fiúkák de egyszer kapnak egy olyan sallert, hogy rögtön padlót fognak! Aztán mehetnek Putyin eftárshoz panaszkodni.

    6
    2
  2. Hja, kérem…..

    Legalább a gazdag kínai és orosz turisták nem Nyugaton költik el a pénzüket.

  3. Az EU vakcina szerződéseket sem tudott készíteni, most meg az oltási igazolvány görbületével szöszmötöl.
    Az én piszi igazolványomban egy ötágú veres csillag fogja jelenteni, az öt vakcina internacionalizmusát. Ezzel fogok utazni a halkadó , fejlett , progresszív Nyugatra
    Lenin szobrot avatni. ??

    A fejlett Szlovákián keresztül

    „Egy szlovák politikus szerint Szijjártó Péter segített nekik szerezni orosz vakcinát

    A magyar nyelvű pozsonyi portál, a Körkép szerint az éj leple alatt a szlovák hadsereg katonai teherszállító gépe titokban Moszkvába repült, majd a seremetyevói nemzetközi repülőtérről felszállva hétfőn a kora esti órákban megérkezett az orosz Szputnyik V vakcina első szállítmánya Szlovákiába.”

    2
    2

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű