A DK egészségpolitikusa az ATV kedd reggeli műsorában mondta, mikor arról beszélt, hogy nem megfelelő eszközöket küldenek a koronavírus elleni védőoltások mellé, írja a ATV.

Nem arra való ez a fecskendő, ezekkel egy vitamininjekciót lehet beadni

– mutatta be a fecskendőt a műsorban Komáromi. A Pfizer vakcinából hat embert lehet beoltani, a szerinte nem megfelelő fecskendővel viszont ötöt is alig, ezért egy része pocsékba megy.

A megfelelő fecskendőből nincsen elég, ha időben megrendelték volna, le lehetett volna gyártani a megfelelő mennyiséget

– állítja a háziorvos.

Komáromi Zoltán, aki nem érti, hogy miért olyan fecskendőket küldenek az oltás mellé, aminek a holtterében ott marad 0,1-0,2 milliliter, miközben 0,3 millilitert kell beadni.

Szerinte ez azt jelentheti, hogy miközben a Pfizer vakcinából hat embert lehetne beoltani, a nem megfelelő fecskendővel így ötöt is alig, az oltóanyag egy része pocsékba megy.

A XII. kerületi háziorvos szerint az egész logisztika nagyon katonás, de abszolút dilettáns.

Három hét alatt összesen három ampulla oltóanyagot kapott, miközben a praxisában lévő 2400 emberből legalább kétezret be kéne oltani.