Miskolc. Új adó lesz

Január 1-től vezetik be (megszavazták az ülés végén a képviselők), ezentúl fizetni kell a tulajdonosnak az ingatlanán elhelyezett reklámhordozó után. Az összeg felső határa 12 ezer forint/négyzetméter, a Jobbik szerint ez plakátonként a 144 ezer forintot is elérheti. Badány Lajos (Jobbik) módosító indítványt is benyújtott a rendeletmódosításhoz. A képviselők ugyanis úgy vélik, hogy a rendelettel ellehetetlenítik a város közhasznú és nonprofit társaságait, így indítványozta, hogy a nem üzleti célú hirdetések esetén ne kelljen fizetni. Jakab Péter (Jobbik) ehhez hozzá is fűzte, úgy látják, a rendelettervezet a legerősebb ellenzéki párt, azaz ellenük irányul, hogy ezzel lehetetlenítsék el véleménynyilvánításukat. A rendelettel azonban azokat is sújtják, akik eddig bérbe adták a reklámhelyeiket.
A városvezető pártok képviselője, Soós Attila (Fidesz) szerint azonban a Jobbik ezzel a saját vagyonát félti. (A képviselők az ülés végén a jobbikos módosító indítványt nem szavazták meg.) boon.hu infó

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű