Varga Judit a Miskolci Egyetemtől húzott havi 2.1 milliója Magyar kezében van

képernyőkép 2026 05 21 134448
632170540 122274476990239180 239451646110649172 n 660x365
632170540 122274476990239180 239451646110649172 n 660×365

A végén beáll Mága Zoltánhoz bazseválni

A kegyelmi botrány miatt lemondott egykori igazságügyi miniszter, Varga Judit politikai bukása után részben alma materébe, a Miskolci Egyetemre húzódott vissza. Az intézményhez köthető Közép-európai Akadémia alapító védnökeként havonta 2,1 millió forintot kap – derült ki a Magyar Narancs által tavaly kikért adatokból. Nemrég pedig egy saját tudományos podcast indításával is megjelent az akadémia felületén: a Central European Legal Insights című sorozatban jogtudósokkal, professzorokkal és bírákkal folytat angol nyelvű beszélgetéseket.

Az akadémia jövője azonban komoly kérdőjelek elé néz. A Miskolci Egyetemet fenntartó közérdekű vagyonkezelő alapítvány azon 36 hasonló szervezet egyike, amelyeket Magyar Péter kormánya felül kíván vizsgálni, és amelyek megszüntetésével az érintett egyetemek várhatóan visszakerülnének állami fenntartásba. Az akadémia 2024-ben 3,5 milliárd forintos büdzséből működött, amelynek közel fele személyi kiadásokra ment el – kérdéses, hogy egy esetlegesen önállóbbá váló egyetem fenntartana-e egy ekkora költségvetésű, erősen politikai arculatú intézményt. Miközben a rektornak is lehetnek gondjai, mert nagyon befeküdt a Fidesznek. 

4 Responses

  1. Ennyi havi juttatást minden munkanélkül kapni, elég vidámságot eredményez, hogy még hegedülni is van kedve.
    Felháborító, hány csatornán folytak szét érdemtelen emberek részére a befizetett adónk.
    Közben meg kell nézni az egyetemen milyen állapotok vannak, mert azokra nem jutott egy fillér sem.
    Nagyon ideje beszántani a mostani állapotokat, a rektorral együtt.
    És ezek még mindig nem fogják fel: vége van elvtársak, vége!

  2. A tyúknál 100x okosabb egyetemioktatók a töredékét viszik haza.
    Ezért is megy egyre lejjebb a szint, lasszóval kell toborozni oktatókat, és már olyanokat is a katedrához engednek, akik korábban legfeljebb a budik takarítására voltak képesek.

  3. És arról miért nem beszél senki, hogy egy budai épület bérleti díját is fizeti az egyetem Varga Juditnak!
    Majd ha átvilágítják az egyetem gazdálokodását, de sok mindenre fényderül, a pénz szórást illetően is!

  4. Ne feledkezzünk meg barátnőjéről városunk másik gyermekéről Lupkovics Beáról aki momentán a végrehajtói kar elnöke… Judit minisztersége alatt a végrehajtók pont őt találták a megfelelőnek a posztra…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű