Új szövetség a keleti régióban – A közösen építkezik Miskolc, Debrecen és Nyíregyháza,
A hírt minden évben elsütik a politikus. Miskolc esetében minden látható eredmény nélkül
Az alábbi hír 2025 ben jelent meg
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a mai napon jelentős találkozóról számolt be közösségi oldalán. A Debrecen városvezetőjével folytatott egyeztetés során több fontos kérdésben is sikerült közös nevezőre jutniuk.
A beszélgetés egyik legfőbb eredménye, hogy mindkét városvezető egyetértett: a Miskolc–Debrecen–Nyíregyháza alkotta úgynevezett „aranyháromszög” szorosabb együttműködése kulcsszerepet játszhat Magyarország jövőbeli gazdasági növekedésében.
„Szövetségesként számíthatunk egymásra” – fogalmazott Tóth-Szántai, hozzátéve, hogy a három város közös stratégiával, egymást erősítve válhat a keleti régió gazdasági motorjává.
A találkozó új lendületet adhat a regionális fejlesztéseknek, infrastruktúra-fejlesztéseknek és a munkahelyteremtésnek is, amivel hosszú távon az egész ország nyerhet.
Ez pedig az idei
Együttműködés a kormánnyal és egymással: Debrecen, Miskolc és Nyíregyháza polgármesterei beszéltek a jövőről – fotókkal, videóval
A PwC Magyarország harmadik alkalommal szervezett üzleti konferenciát Business Forum 2026 címmel Debrecenben. A programon pódiumbeszélgetést rendeztek a gazdaságfejlesztés növekedési irányairól Papp László debreceni, Kovács Ferenc nyíregyházi és Tóth-Szántai József miskolci polgármester részvételével. A beszélgetésen az új kormánnyal való együttműködés is szóba került.
Papp László, Debrecen polgármestere a három vármegyeszékhelyről szólva azt mondta: „meggyőződésem, hogy igazán akkor leszünk versenyképesek a következő évtizedekben, hogyha az együttműködésre helyezzük a hangsúlyt, és nem egymással próbálunk majd versenyezni. Nem versenytársak, hanem szövetségesek vagyunk.”

Fotó: Kandert Szabolcs
– Hiszem azt, hogy bármi történik Nyíregyházán, bármi történik Debrecenben, vagy Miskolcon, az hatással van a másik két városra. Éppen ezért nagyon fontos, hogy szövetségben, együttműködésben gondolkodjunk, és valójában ez jellemezte a hozzáállásunkat a régió nagyvárosaihoz – tette hozzá.
Papp László polgármester úgy fogalmazott: nagyon fontos, hogy az önkormányzatoknak legyen meg az az autonómiája, amivel képesek befolyásolni saját gazdasági fejlődésüket.
– Ehhez egyrészt a döntési kompetenciákra, másrészt pedig pénzügyi forrásokra van szükség. Kijelentette: egy új kormányzati ciklus következik, konzekvensek vagyunk abban, hogy azok a döntések, amelyek szűkítik az önkormányzatok pénzügyi mozgásterét, azok nem helyesek, mert effektíve hatással vannak a helyi gazdaságra is. Különösen a szolidaritási hozzájárulásra gondolok, amelynek nyilvánvalóan át kell majd gondolni a rendszerét – hangsúlyozta.
A versenyképesség nehezen értelmezhető verseny nélkül – erről Kovács Ferenc beszélt. A nyíregyházi városvezető kijelentette: ha jön egy nagy beruházó, aki Kelet-Magyarországot vizsgálja, mind a három városba elmegy.

Üzleti konferenciát rendeztek Debrecenben
– Ez a verseny nincs rossz hatással sem az együttműködésünkre, sem az egyes városok gazdaságfejlesztési programjainak az erősítésére. Kovács Ferenc úgy fogalmazott: egy összehangolt, közös álláspont kialakítására van szükség a kormánnyal való tárgyalásokra. Nyíregyháza programja, ha nem illeszkedik a mindenkori kormány elképzeléséhez, akkor nem biztos, hogy az jó – mutatott rá.
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere arról beszélt, az együtt gondolkodás az alap, hogy valóban ne versenytársként tekintsünk egymásra, hanem közös partnerként.

6 Responses
tocácska egy fonnyadó rádión kívül, az égadta világon semmit nem tud felmutatni.
A barack illatú hajbalzsam az smafu?
Javaslom, hogy ezentúl havonta jelentsék be ezt a forradalmian új együttműködést, akkor legalább úgy fog tűnni, mintha csinálnának valamit.
Milyen aranyháromszögről hadoválnak? „Rózsaszín felhők, álmodozások kora helyett sajnos sötét felhők gyülekeznek időjárás is ma megmutatta a sötét borult arcát ideje rózsaszín mesevilágból ráébredni a sötét jövőre”. Amire időben fel kell készülni. A biztosnak tűnő dolgok kezdenek bizonytalanná válni. Egy a Tisza kormány van kormányon így a fidesz Miskolcon ellenzékbe került csekély, hogy Miskolc kaphat valamit, kettő pedig hamarosan benzínhiány is lehet az Iráni – Izraeli konfliktus miatt, három szomszédos régióba, szomszédos megyébe Ungváron már harci drónok „cikkáznak” (pár napja). De választások előtt MP fanok fújták, hogy „nincs háború” immár a szomszéd régiót is elérte a háború szomszédságunkat Ungvári régiót kárpátalját tehát már Magyarország közvetlen környékén cikkáznak harci drónok, szomszédságunkba Ung régióba. Mit szólnak ehhez MP fanok, hogy Magyarország határához ért a háború Ungvárra? MP fanok szerint most sincs háború? Mi lesz ha idővel Magyarországra is átsodródhatnak a harci drónók??? Akkor már elhiszik majd a háborús veszélyt? Putyin pedig bejelentette „Ukrajna mellett Magyarország is az ellenséges országok közé tartozik”. Kellett nektek MP-re szavazni? Azt hittétek majd MP elhozza bulikort. Bulikor helyett a háborúkor „szelének széle” érint meg Ungvára kárpátaljára ért a háború. Orbán megmondta választás előtt „Ha a fideszre szavazunk a békére és biztonságra szavazunk ha nem rájuk szavazunk akkor belesodródhatunk a háborúba”. Vagyis? Ha nem rájuk szavazunk akkor a bizonytalanságra. Sajnos a végén még igaza lesz Orbánnak. Mert sajnos vagy nem sajnos Orbánnak nem igaza van hanem igaza lesz és sajnos kezdenek bejönni az általa megjósolt félelmek. A halálos hantavírussal fertőzött beteget találtak ugyancsak a szomszédságunkba erdélybe Arad megyébe. Kíváncsian várjuk, hogy fog MP-ke „üdvöskétek” megbírkózni a háborús veszéllyel, vírusokkal, energiaárakkal, energiaválsággal, és adókkal. Veszélyek korába léptünk amit pár hónapja Orbán is megmondott. Nem csodálkoznék ha ezen sok teher alatt nem bírná MP-ke üdvöskétek a helytállást szinte már „kiképzést” és alábbhagyna lelkesdése a tornyosuló gondok, bajok, kihívások előtt és „bedobná a törölközőt és elsodornának a tornyosuló bajok”. 16 év alatt 2010 – 2026 ig jó barátság volt Trump-al most, hogy MP nyert azt nyilatkozta Trump nem ismeri MP-t, Putyinnal is megvolt tárgyalópartneri viszony Orbán idejébe most bizony kezd Putyin is „pikkelni ránk” Magyarország is barátságtalan ország lett MP „üdvöskétek messisáska” győzelmével. Biztos, hogy jó választás volt MP??? Sötét jövő kezd kirajzolódni sötét felhők gyülekeznek még az időjárás is megmutatta ma borúsabbik arcát „mintha az időjárás is érezné bajokat” és a történések is a geopolitikai és világpolitikai helyzet felett is sötét, komor felhők gyülekeznek. Jelenésekbe és lekérdezésekbe, rezgésekből is sajnos borús felhők bontakoznak ki mind mind ott vannak csak nyitott szemmel kell járni és sajnos látjuk az egység helyett kétség. Sikeres 16 évet 2026-tól a bizonytalanság és kihívások, megpróbáltatások követhetik eddigi egység helyett sajnos a kétség. Szeretet amikor a szer etet ahelyett szeretlenség szer etlen. Szerintünk sokak szerint is MP nem tudja még miylen rendkívül nehéz feladatot vállalt mint miniszterelnök. Ezekkel még Orbán is csak nehezen bírkózna meg. Na de majd MP messiáska, üdvöskétek megbírkózik majd mindennel igaz??? Azt hitte mindenki hawai, DJ, pálmafák buli minden. „De kezd a keserű, kegyetlen valóság bekopogtatni az ajtón” ha bulikormány lesz valódi kormány helyett „akkor a hideg, rideg, komor borús helyzet” elsodorhat minket és akkor sajnos „utánunk a vízözön”.
Nem MP szerint nincs háború,hanem Orbán és Putyin gazdája szerint.Különleges katonai művelet van.:)::)
na, ez maradt meg a megfogyatkozott birkanyájnál, most hogy a vezér elbújdokolt
a jajgatörp üzemmód, szinte imádkoztok a háborúért a járványokért, csak hogy neki igaza lehessen.
nálatok soha nincs felelős és soha nem tanultok
sajnálatos, de egyben megnyugtató