Kocsis Máté az árulókról

képernyőkép 2026 04 20 174421

Írt a hivalkodásról is

Fotó: Orbán és egy áruló

Kocsis Máté: Olyan jobboldalt kell csinálni, amit régen nagyon szerettek az emberek

„Rendkívül fájdalmas és nehéz hét van mögötte, melynek az az egyetlen pozitívuma, hogy végre több időt tölthetett a gyermekeivel” – számolt be közösségi oldalán Kocsis Máté, aki részletes elemzést adott a választás utáni helyzetről, amit a Magyar Nemzet szemlézett.

ORBÁN Viktor; KOCSIS Máté
Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke országjárásának szentendrei állomásán, a Fő téren 2026. március 20-án
Fotó: Illyés Tibor / Forrás:  MTI

Az emberek vasárnapi döntése világos. Nem szabad, nem lehet és nem is kell megkérdőjelezni. Az ellenfélnek gratuláltunk már aznap, a vereséget méltósággal kell viselni

– állapította meg.

Brutálisan kemény küzdelem volt, komoly sebek estek a feleken, de végül ők nyertek

– vallott őszintén. A politikus szerint tény, hogy az ellenfél győzelme nagy, kétharmadot szereztek a parlamentben. A Fidesznek négyszer volt ilyen, ismerik ezt a győzelmet – emlékeztetett.

A Fidesz hazaszerető és méltó ellenzék lesz

Arról, hogy történelmi vereséget szenvedtek-e, úgy vélekedett, a parlamenti patkó arányainak látványa torzít, ahogy korábban is tette. Valójában 3,4 millió szavazat áll szemben 2,5 millióval,

ez olyan, mint 4:3-ra elveszíteni egy meccset.

„A megszerzett voksok alapján korábban nekünk volt ennél jóval nagyobb arányú győzelmünk is, például 2022-ben. Szerintem nem érdemes tehát annál jobban dramatizálni a helyzetet, mint amilyen amúgy is. Mindent csak higgadtan, a helyén kezelve” – szögezte le Kocsis Máté.

Álláspontja szerint inkább attól történelmi, hogy Magyarország 80 százaléka ment el szavazni. Egy Tisza-kormány jön, számos olyan jóléti ígérettel, amiket csak a kampány hevében tettek.

„A választások előtt is láttuk, hogy túl sokat blöffölnek, kormányozni azonban nem lehet majd titokban,

válaszok nélkül, meg a presskukacon, úgyhogy mindenki számára ki fog derülni a következő évek alatt, merre tart valójában a hajó, sikerül-e kivédeniük a gazdasági nehézségeket” – fejtette ki véleményét, kiemelve, hogy még tartanak a mézeshetek a Tisza és a választók között, még mindent elhisznek, és úgy tudják, minden úgy is lesz, ahogy ígérték nekik.

Kocsis Máté arra is rámutatott:

a Fidesz hazaszerető és méltó ellenzék lesz, a kormányzás felelőssége pedig innentől a Tiszáé, függöny fel, kezdődhet az előadás.

„Nem vagyunk a hazánk ellendrukkerei, a tiszás honfitársaink családjait, időseit is igyekeztünk megerősíteni kedvezményekkel, mentességekkel, nyugdíjkiegészítésekkel, szóval ezentúl is mindent támogatni fogunk, ami szolgálja a magyar családokat, és harsányan ellenezni fogunk mindent, ami árt nekik, vagy elvesz tőlük” – jelentette ki a frakcióvezető. Hangsúlyozta: Orbán Viktor gerinces vezetőként magára vállalta a vereségért a teljes felelősséget, ugyanakkor ennél árnyaltabb a kép.

Ne szépítsük, a háború kitörése óta gyakorlatilag letérdelt az európai gazdaság, benne a mienk is. Ezért bár a béke folyamatos követelése nem szépelgés volt, hanem sugárút a gazdaságok talpra állítása felé, egyes európai vezetők hajthatatlansága, vadabbnál vadabb elképzelései a világos irányt politikai csatatérré változtatták. Pedig pofonegyszerű: háborús környezetben pont úgy nincs erős gazdaság, ahogy hullahopp karikával sem lehet derékszöget rajzolni

– fejtette ki.

Álláspontja szerint alaposabb értékelést igényel majd az is, hogy a kampány háborúellenes és karakteresen nemzetközi része miatti ukrán beavatkozás a magyar választásokba mit okozott. Ami viszont nem a jövő majd-ja, és nem a jelen most-ja, hanem az országgal együtt élő közelmúlt, a liberális propaganda állandósult korrupciós vádja, és annak támasztékot adó szereplői – folytatta.

Kocsis szerint az elmúlt években kíméletlenül, válogatás nélkül építették fel a baloldali sajtóban a korrupciós történetet, vádakat, konkrétumok nélkül is bárki azzá válhatott, akire rámondták. Azt is felépítették, hogy a korrupció kizárólag Fidesz-közeli lehet, jelentsen ez bármit is, például csak annyit, hogy a megvádolt személy már látott élő fideszest. Senkit sem érdekeltek már a tények – jelezte.

A liberális propaganda már mosdatja a Matolcsy-klánt

Néhány milliárdos nem érti, hogy az előbbi hatásmechanizmus miatt egy 40–50 milliós ruci egy átlagos kedden a közvélemény szemében csak korrupcióból származhat. Akkor is, ha nem – közölte, kiemelve: sokaknak nem is a gazdagság tényével van bajuk, hanem a hivalkodással.

Sokan mások viszont meg azt nem értik, hogy miért nem csaptunk nekik oda?

– tette el a kérdést, majd példaként Matolcsy Ádámot említette. Különösen irritálónak nevezte, és szerinte irgalmatlan károkat okozott a nemzeti oldal kormányzása idején, és annak kampányában. Nem csoda, hogy a hírek szerint az összekötője már a kampány alatt is ott volt a Tisza gazdasági holdudvara környékén, hiszen sokat segítettek a győzelmükben – mutatott rá.

Nem csak nekem tűnik fel, hogy a liberális propagandagépezet is megkezdte Matolcsyék mosdatását, sőt, hogy, hogy nem, pont a választások után előbújt most Matolcsy György is, aki szerint „nagy bőség” jön. Gondolom, a kedves fiára gondolt, vagy a megállapodásra, amit az új rendszerrel kötöttek.

„Szóval végigmagyarázkodtam egy kampányt Matolcsy Ádám miatt, miközben nem is ismerem. Nem tagja a pártunknak, nem jár közénk. A híradások szerint az apján keresztül a független jegybank környékén intézkedett, okosított, pénzezett suttyomban. Aztán amikor mindez kiderült, arra nem vette a fáradtságot, hogy kiálljon, s elmagyarázza, mit is csinált ott. Majd biztos mi elcipeljük ezt a terhet, gondolta” – fogalmazott.

A jogállamiságot tiszteletben tartó miniszterelnök az esetre mindig úgy reagált, hogy zajlik egy nyomozás, annak a dolga, hogy feltárja a történteket. Bárhogy is volt, az államgépezet nagyot hibázott azzal, hogy máig nem lépett semmit. Az ilyen esetek miatt gondolhatják sokan az országot következmények nélkülinek, miközben nem az – tette hozzá.

Kocsis Máté a Fideszt elárulókra is kitért bejegyzésében, név szerint sorolva azokat, akik „a választási kampányban hirtelen fojtogatónak kezdték érezni a hazai levegőt”, valamit a Fidesz megújulása kapcsán is elmondta álláspontját

A frakcióvezető teljes értékelését a további részletekkel IDE kattintva olvashatja el. 

2 Responses

  1. El a kezekkel Evelintől, és a többi nagy múlttal rendelkező szakembertől! Ők nem hiába vannak ott, ahol! Többek között, Evelin is rendkívül ambíciózus személyiség, ezen kívűl olyan diplomáciai tapasztalattal rendelkezik, ami pótolhatatlan! FELSZÓLÍTOM Magyar Pétert, hogy hagyja abba országunk tönkretételét és kiváló szakembereink lecserélését inkompetens személyekre!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű