Négy évszak Lengyelországban – kiállítás

eurovelozachodniopomorskie

Az év végéig tekinthető meg a budapesti Lengyel Nagykövetség kerítésén.

A kiállítás célja, hogy bemutassa: Lengyelország valódi négy évszakos úti cél, amely egész évben változatos élményeket kínál az utazók számára. Az ország földrajzi sokszínűsége a Balti-tenger partvidékétől a Mazuri-tavakon át a déli hegyvidékekig minden évszakban más és más arcát mutatja.

 

Fotó: Lengyel Idegenforgalmi Szervezet

 

A bemutatott képek és térképi elemek a látogatót egyfajta vizuális utazásra hívják:

a tengerparti nyarak hűsítő hangulatától a lengyel ünnepeken és a virágba borult tájakon át az őszi erdők színkavalkádjáig és a téli, hóborította hegyek világáig.

A kiállítás azt az üzenetet közvetíti, hogy Lengyelország egyszerre természetközeli, kulturálisan gazdag és történelmileg sokrétegű desztináció.

 

Fotó: Lengyel Idegenforgalmi Szervezet

 

A tárlatot Jacek Śladewski, a követség ügyvivője és Farkas Melinda, a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet magyarországi igazgatója nyitotta meg.

Farkas Melinda a megnyitón hangsúlyozta: Lengyelország nem az az ország, amit egyszer kipipálunk, hanem olyan úti cél, ahová érdemes visszatérni. Mint fogalmazott, minden évszak más élményt kínál, legyen szó nyári vízparti kikapcsolódásról a coolcation jegyében, őszi kirándulásokról a nemzeti parkok gyönyörű világába, téli hegyi sportokról vagy tavaszi városlátogatásokról.

A kiállítás egyben a Lengyel Követség és a Idegenforgalmi Szervezet közötti sikeres együttműködés újabb állomása: az elmúlt időszakban ez már a negyedik közös szabadtéri tárlat, amely Lengyelország turisztikai és kulturális értékeit mutatja be a budapesti közönségnek.  A „Négy évszak Lengyelországban” című kiállítás az év végéig szabadon megtekinthető.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű