Tolakódóan viselkedett a diáklányokkal egy győri katolikus iskola volt tanára, vádat emeltek ellene

Fotó A képnek semmi köze a cikkhez.

A Győri Járási Ügyészség négyrendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt vádat emelt egy tanár ellen, aki szerintük egy katolikus iskolában „szándékosan túllépte az elfogadható közeledés határait”, írja a Telex.

Lassan két éve annak, hogy megjelentek az első információk az ügyről: először az internetre került fel egy videó, amin az iskola egyik tanárnője szólalt meg, majd a Szemlélek című keresztény szellemű, közéleti magazinnak az egyik érintett lány édesanyja nyilatkozott névtelenül.

A szülő állítása szerint a tanár már negyedik osztályában közeledett a lányához, de gyermeke – akinek állítása szerint a férfi néha igazgatta a haját, illetve hozzáért a nyakához, – csak később értette meg, hogy ez visszaélés. Az édesanya azt tanácsolta lányának, ha még egyszer előfordul hasonló, jelezze az osztályfőnökének. Kiderült az is, hogy nem ő volt az egyetlen, akivel a tanár így viselkedett, előkerült még másik három lány vallomása.

A beszámolók szerint helyi plébános volt az, aki komolyan vette a gyerekek jelzését, és ezekkel a püspökségre is felkereste. A videóban nyilatkozó tanárnő szerint viszont a hatóságok nem látták bizonyíthatónak, hogy bűncselekmény történt volna, bár a megszüntető határozatot 2024 júliusára mégis visszavonták arra hivatkozva, hogy a vizsgálat nem volt alapos.

Ezzel egy időben az iskola igazgatónője a fenntartó egyházmegyével egyetértésben felmondott az ügyet kirobbantó tanárnőnek, és végül a férfi tanár is elkerült közben az intézményből, a Győri Járási Ügyészség pedig felülvizsgálva a hatóságok korábbi határozatát a vádemelés mellett döntött.

A vádirati a tanár a diákokkal „szemben olyan magatartást tanúsított, mellyel foglalkozásából eredő kötelességét szándékosan és súlyosan megszegte, a számukra elfogadható közeledés határát szándékosan túllépve viszonyult hozzájuk, emiatt erkölcsi, érzelmi fejlődésük sérült”.

Az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott, valamint azt, hogy a férfit tiltsák el a foglalkozásától. Az ügyben a Csornai Járásbíróság tart majd előkészítő ülést.

4 Responses

  1. Nem tudta, hogy csak a fiúkat szabad tapizni? Lányokat??? Fújj mán!! Hát meddig lehet még süllyedni?

    1
    2
    1. Tévedsz, pedofideszes, fiúkat sem szabad tapizni! Ha eddig nem esett volna le neked, ezért került fel a neved a pedofilok listájára…

      1. Hej , pedig az isiászos bácsi Jean-Claude Juncker az Európai Bizottság volt elnöke csak úgy tapizta , csókolgatta Orbán Viktort.

        Mi tényleg ebbe a portugál komcsis -isiászos adóparadicsomos- Zelenszkijre masztizós EU-ba léptünk be? Micsoda vonulat!
        A jogállam fordítottja nem a gojállam?

  2. https://uploads.disquscdn.com/images/5b821b9fc10a1c1372fecd73fd07567587d89f1e73a2389461fae38f0ec0c2cc.jpg

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű