Miután az osztrákok megemelték a légi közlekedésre kivetett adókat, a fapados légitársaságok szépen sorban elkezdték csökkenteni a bécsi bázisú repülőgépeik számát. A poszt írásának pillanatában a Wizz Air döntése alapján 2026 április elsejére teljesen bezárja a bázisát Ausztria fővárosában. A Ryanairnél nem hoztak ennyire drámai döntést, csak elkezdték csökkenteni a heti járatok és a különböző útvonalak számát. Az egész helyzet legnagyobb nyertese pedig nem más lett, mint a pozsonyi repülőtér. Pozsonyból ma már több 30 úti célra lehet repülni a rózsaszín légitársasággal és az írek még ettől is több úti célra repülnek. Ennek a növekedésnek pedig az észak-nyugat magyarországi lakosok örülhetnek a legjobban. Győr-Moson-Sopronhoz például ez a repülőtér sokkal közelebb található, mint a budapesti. De sok esetben még a budapestieknek is megéri ide utazniuk a jobb árak függvényében
A nap

Egy válasz
jogos. Miskolcnak ott van kassa