A helyére került a délkeleti torony tetőszerkezete is. A munkálatok ütemezetten haladnak.
A két másik toronyra már korábban felkerült a faszerkezetet és a cserepek. Nagy Lajos király 14. századi, négysaroktornyos várának rekonstrukciójával a legnagyobb turisztikai jelentőségű látványosságot tervezik létrehozni.
A gótikus stílusban, provanszi és itáliai stílusjegyekkel felépített vár az építtető Nagy Lajost (több másik várkastély mellett) királyi székhelyül szolgálta. Ezt követően Luxemburgi Zsigmond is többször megfordult itt, majd pedig 1424-ben feleségének, Borbálának ajándékozta a várat, amely ekkor vált a királynék várává.
Korábban
Városházi pletykák szerint Szvoboda Laci rástartolt a Diósgyőri vár kapitányi pozíciójára


Városházi pletykák szerint Szvoboda Laci rástartolt a Diósgyőri vár kapitányi pozíciójára. Na jó, igazgató szeretne lenni.
A közeljövőben megnyíló Diósgyőri vár jövőjéről, tartalommal való megtöltéséről, a civilek és helyi közösségek szerepéről folytattak közös gondolkodást Civil Udvar 2025 néven kedden délután.
Dupláznák a látogatószámot
Ez a vár a mi várunk. A miskolciaké, a diósgyőrieké, és mindenkié, aki ide látogat. Fontosnak tartjuk, hogy már most beszéljünk arról, mikor és milyen minőséggel töltjük meg azt a 3000 négyzetméteres kiállítóteret, mely hamarosan elkészül. Olyan attrakciókat kell ide varázsolnunk, melyek egyedülállóvá teszik ezt a várat, és kiemelkedik a többi várkomplexum közül
– mondta Hollósy András, Miskolc alpolgármestere.
Korábban 150 ezren látogatták a Diósgyőri várat éves szinten. Ezt a számot szeretnék megduplázni.
Szvoboda László elmondta, jelenleg a vár attrakció tervezésének az utolsó fázisában járnak. Elkészültek a tervek, tudják, hogy az egyes terekben milyen tartalmakat, milyen módszerekkel szeretnének bemutatni. Jelenleg ezek műszaki és grafikai pontosítása zajlik. Sok interaktív- és élményelemmel szeretnének dolgozni. Azt szeretnék, ha a vár látogatása igazi élménnyé válna kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
A vár a miskolciságunk része. Ez mi vagyunk, ezt meg kell őrizni.
– mondta Szvoboda László attrakció tervező.
Élményvár, nem Disneyland lesz a Diósgyőri vár
Dr. Lovász Emese a tervező csapat vezetője, és a Lukács Zsófia belsőépítésszel készített tervek lesznek az alapjai a további munkának. A korábbi kiállítást, attrakciós elemeket be kell építeni az új térbe, majd a külső vár és a palota új tereit is meg kell tölteni. Szükség van egy látogató-irányítási rendszerre és arculati integrációra, ki kell dolgozni egy üzemeltetési modellt, és mindezt elő kell készíteni közbeszerzésre. Ennek a munkának járnak most a 80 százalékánál.
A vár mint élettér kel életre. Három fontos alakja lesz a Diósgyőri várnak: a királynő, a király és a lovag. Az ide látogatók megismerhetik, pontosan hogyan működött a vár.
Főként családokat céloznak meg, fontos, hogy az alsótagozatosoktól a felnőttekig mindenki számára élvezhető legyen a várban töltött idő.
Nem Disneylandet akarnak létrehozni. De szórakoztató attrakciókra van szükség, a Diósgyőri vár pedig legyen szép, díszes, szemkápráztató, vonzó és mindemellett képes legyen önmagát fenntartani.
- A külső vár, mint üzem látható, ahol a vár élete ismerhető meg
- A palota a főúri világ: a király, a királynő és a lovagvilág színtere
- A palota új szintjén a vártörténeti kiállítás látható majd
- Múzeumpedagógiai tér és konferenciaterem is lesz benne
- A legfelső emeleten pálostörténeti kiállítást rendeznek be
Szunyogh László főépítész úgy látja, a miskolciak nosztalgiával gondolnak a várromra.
Ez valóban a mi várunk. Korábban sokszor kihalt és élettelen volt a vár, a nagyobb rendezvények kivételével nem látogatták sokan. Most viszont nagyon kíváncsiak az új épületre az emberek. Visszaadjuk a külső megjelenését a várnak, láthatjuk, milyen volt régen. Bízom benne, hogy mindannyian büszkék leszünk rá, és a sokszorosát fogja annak a nézőszámnak hozni, mint amit az első felújítás után produkált
– mondta Szunyogh László, aki a délután folyamán körbevezette az érdeklődők kis csoportját az épülő várban.

12 Responses
Impozáns és bátor kijelentés a 300 ezres látogatószám. Ezt Eger tudja produkálni, Gárdonyi Gézával, az Egri csillagokkal, a híres borvidékkel és a több évtizedes bejáratott turizmussal.
Ez kb. olyan betarthatatlan ígéret, mintha valaki azt mondaná, hogy újraaszfaltozzuk a miskolci utakat és járdákat.
nagyon érdekes nem zavarja ködön pitört hogy hemüveges bibliagyalázó istentagadó keresztényeket kigúlyoló dalokat ír, szakmailag pedig a veres pali buktatásán kívül semmit nem tud felmutatni? ez azért nagyon gáz. V Zolika fotós is tehet egy szívességet
Elkezdtek igazodni a drága kollégák?
SIKTER PÉTER idején siker volt minden program!
Na jó, de Siktert sokan szerettük, Szvobit meg mindenki utálja, még a főnökei is
A magad nevében beszélj.
hadadadadadad
Úgy akartad írni, hogy NEM volt minden siker 😉
🙂 🙂 🙂
jó és találó a neved!
Hát, akárhogy is, itt van ez a vár, ebből kell kihozni, amit lehet. Mért? Visszabontod? Ez van. Itt van. Miként az elbazsevált forgalomrendezés a leendő főtérnél, a betondzsumbuj az Avasi Kilátónál, a kigazdálkodhatatlan Ellipsum, a hibrid, igénytelen tapolcai strand- és parkfejlesztés, stb. Reméljük a Barlangfürdőt, ha már ennyit gatyáztok vele, világszínvonalon hozzátok majd rendbe…szóval gyerekek, ha már minden melót ti nyertek, oszt osztjátok csára-búra egymás, vagyis a betonlobbi közt a lóvét, ha kérhetjük, legalább valamennyire használható legyen az, ami…
Az a generáció akit érdekelnek a várak meg a programok azok már azok már nem jönnek vissza. Azok akik így látták és elegük van az egészből, pláne nem. A fiatalabbak pedig majd megnézik virtuálba. Pont olyan lesz mint az Ellipsum. A kutyát sem fogja érdekelni. Persze attól még a várkapitánynak lehet sokmilliós fizetése.
Lacika!Te nem kapitány leszel,hanem átvert lúzer.Most elvégzitek lelkesen a munkát,aztán amikor készen lesztek, Récsöl megmondja,melyik barinő, vagy tesó lesz a capo.
Majd írhatsz róla egy elégikus hangvételű slágert, amolyan elhagyom a várost,Szvobi bluest.