Elképesztő pazarlás mellett mindössze kilencmillió forint maradt a kasszában, és 270 milliárd úszott el 2024 végéig – ez az MNB által létrehozott Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) sokkoló vagyonmérlege. Elsőként a HVG-nek adott interjút az új vagyonmenedzser, Hegedüs István, aki részletesen beszélt arról, hogyan rövidítette meg a közvagyont Matolcsy köre.

13 Responses
HOL TART A NYOMOZÁS ?
A társasági élet felderítésén. Orbán csak kormányon van, nem hatalmon.
„Draskovics és Patai a Pénzügyminisztériumban dolgoztak együtt a nyolcvanas években, Hetényi István minisztersége idején. „A harmadik momentum a csapat, amelyben dolgozhattam: Csillag István, Lengyel László, Bokros Lajos, Matolcsy György, Surányi György, Patai Mihály. Nagy tehetségek, akik mindannyian külön-külön is ragyogó pályát futottak be azó- ta, a közös munkánkat pedig már akkor rendkívül inspiráló légkörben végeztük” – vallotta Draskovics közös múltjukról.”
A szürke puloveres még nincs kipipálva . 😁😂🤣😀
A végén még kitalálod, hogy matolcsy végig tiszás volt nem igaz?
Foglaljuk össze egy mondatban: Ezt a 270 milliárdot nem csupán ellopták, hanem el is b*szták.
Nem csupán tolvajok, hanem egyúttal tehetségtelen senkik is.
Csak hogy ennek apropóján ismét megemlékezzek némi más lapítványokról is. Meg van itt PAGEO is, ami szintén MNB.
„A 2019 februárjában alapított Oeconomus alig két év alatt összesen 133 millió forintot kapott a támogatásokért felelős Batthyány Lajos Alapítványtól (BLA). A gazdaságkutató alapítványt szálak fűzik egy kormányközeli kommunikációs tanácsadócéghez és a jegybank alapítványi cégbirodalmához. Farkas távozása óta az Oeconomus a közmédiában rendszeres megszólaltatott beszélő fejeként Pásztor Szabolcs, a közszolgálati egyetem docense dicséri szakértőileg Orbán Viktor kormányát a nyilvánosságban.
A ma 33 éves Farkas Örsöt fiatalon szippantotta be a politika: amikor a hozzá hasonlóan aktívan néptáncoló, fideszes Tessely Zoltánt 2010-ben a bicskei választókerületben megválasztották országgyűlési képviselőnek, Farkas már a politikus munkáját segítette. Ezután, alig 24 éves korában Farkast a Fidesz-KDNP jelöltjeként választották meg szülőfaluja, Tordas önkormányzati képviselőjének.
Farkas a szorosan vett politika mellett az állami-önkormányzati cégek világában, azaz a Magyar Államvasutak (MÁV), a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) ingatlanfejlesztő cége és a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. alkalmazásában is kipróbálta magát. Farkas a már idézett interjúban úgy fogalmazott: „az elmúlt tíz évből hetet-nyolcat a politika mellett gazdasági emberként is dolgoztam”.”
„A BLA támogatottjainak listáját az Átlátszó megszerezte, a kedvezményezetteket áttekintve pedig azt a következtetést vontuk le, hogy a sehol meg nem hirdetetett forrásokat Fidesz-barát, álcivil szervezetháló létrehozására és feltőkésítésére fordították. A szervezetháló tagjai között több olyan, az Oeconomushoz hasonló, „szakértő” intézet található, amelyek valós funkciójuk szerint különböző témákban a kormányt dicsérik a médiában, illetve a holdudvari kádereknek nyújtanak megélhetést.
Ilyen például a BLA nem hivatalos támogatási programjából 1,6 milliárd forintot kasszírozó Alapjogokért Központ jogi elemzőintézet, a Mandiner hetilappal sokrétű kapcsolatot ápoló Drogkutató Intézet vagy a BLA-s források mellett a nemzetpolitikai állami alapból is részesedő, ezekből mindösszesen 660 millió forintot behúzó történelmi think tank, a hasonnevű folyóirat archívumát felvásárló Rubicon Intézet is.”
„Az Oeconomust háromtagú kuratórium irányítja, köztük Párkaival, valamint a Matolcsy György jegybankelnök bizalmasaként emlegetett Bánkuty Tamás Józseffel. A férfi a gazdasági minisztériumból a központi bankba is Matolcsyval tartott, az utóbbi években a jegybank alapítványaiban kapott posztokat. Tavaly a korábban a kecskeméti és szolnoki főiskolák összeolvadásával létrejött Neumann János egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumába is bekerült.
Érdekesség: az Oeconomus honlapján található telefonszámot valamiért Bendarzsevszkij Anton veszi fel. A jelenleg a Magyar Nemzet újságírójaként és BLA berkein belül működő Danube Institute kutatási igazgatójaként dolgozó férfi 2015–2019 között a jegybank PAGEO nevű alapítványát igazgatta. Bendarzsevszkijtől szerettük volna megkérdezni, hogy miért nála csöng ki az alapítványi telefon, de elfogaltságára hivatkozva megszakította a hívást.
A harmadik kuratóriumi tag korábban Farkas Örs volt, ám miniszteri biztosi kinevezése után az ő helyére Kovács István jogász, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója és a fideszes internethuszárokat képező Megafon Központ alapítója került. (A Megafon legutóbbi éves beszámolója alapján a Fidesz-barát véleményvezéreket fizetett Facebook-hirdetésekben toló kezdeményezésnek úgy adakoznak a magyarok, mintha nem lenne holnap: eddig összesen 251 millió forint támogatást bevételeztek magánszemélyektől).”
Helycserés támadások egyik lapítványból a másikba lapítványba, a másikból az egyikbe, miközben számolatlanul tűntek, tűnnek el a milliárdok és a 10 milliárdok. Ezek pl. jobbára 2019 körüli adatok, ehhez képest már a többszörösét nyelik el.
Bendarzsevszkij szüleivel Fehéroroszországból menekült vagy 30 éve, hogy vagy 15 évvel később beálljon tolvajnak a bűnszervezetbe, Oroszmagyarországot építeni. stb, stb… Szép kis életpályák vannak ezekben a körökben. 🙂
270000 millióból 9 millió.
Jó befektetés, ez hány %-os hozam?
az egyetlen dolog amiért kedvelem a fideszt az az hogy szétkúrják a forintot… minden pénzem külföldi valutában van
„Előadásunkban annak a véleménynek/elméletnek járunk utána, mely szerint a magas inflációval jól járnak a kormányok, mert az államadósságot elinflálják. Megbeszéljük, milyen körülmények kellenek ahhoz, hogy az államadósság jelentősen csökkenjen (reálértelemben) a magas infláció miatt. Szó lesz azokról a tényezőkről, melyek a folyamatot gátolják.
Témáink:
Összesküvés-elméletek: az állam elinflálja az adósságot
Ezért lesz a jövőben is magas az infláció
Mi a probléma ezzel az elmélettel?
Mikor, hogyan lehet elinflálni az adósságot?”
Matolcsy még szabadlábon van ???
6,8 milliárd schillinget még mindig nem váltottak át euróra. 👀
Ennek nagy része valószínűleg elfeledett rejtekhelyeken található.
Az osztrák Nemzeti Bank szerint a legtöbb schillinget lakáskiürítések során fedezik fel. A régi osztrák pénznemet 2002-ben váltotta fel az euró. Az utolsó sorozatú schillingbankjegyeket a Nemzeti Bankban korlátlan ideig lehet euróra váltani.
Ez pont elég lett volna a miskolci utak és járdák újraszfaltozására
Mikor kezdődnek ebben az ügyben a letartóztatások ?
Majd jövő tavasszal. Persze csak ha nyer a Tisza…