

Egy fickó éjjel, nem sokkal 3 óra után megjelent a Szent Erzsébet pihenőhelynél működő, 0–24 órás autópálya-matrica árusító bódénál. A villanyóraszekrényről levágta a lakatot, majd lekapcsolta a főkapcsolót. Ezután borotvahabbal lefújta a biztonsági kamerákat is.
A bódéban tartózkodó eladó nő azonnal reagált:
- bezárkózott,
- a földre hasalt,
- és a 112-es segélyhívón keresztül kért segítséget.
A férfi többször is bekopogott az ajtón, de az eladó nem engedte be. A rendőrök a bejelentést követően még aznap, lopás vétség kísérlete miatt gyanúsítottként hallgatták ki az elkövetőt az Encsi Rendőrkapitányságon.
