A miskolci közgyűlés 2025. március 10-i rendkívüli ülésén tárgyaltak a TOP Plusz pályázatokhoz kapcsolódó elképzelésekről. Szunyogh László főépítész ekkor beszélt a Zöld Kör tervéről.
Fotó. Archív
„A Zöld Körnek az a koncepciója, hogy van egy kiemelt irány, az óramutató járásával ellentétesen a belvárost körbekerülő gyűrű. Ahol ebben az irányban két sáv megy körbe teljesen a belváros körül, ahol az egyik sáv akadálymentes, azaz nincs benne lekanyarodás, nincs megállítás.”
Tehát ha valaki ebbe a zöld körbe becsatlakozik, akkor gyakorlatilag a lámpák mentén végig tud menni körbe a belváros körül és nem tartja fel a forgalmat.
„Ebbe bárhol be lehet csatlakozni, ahol csatlakozás van: kezdve az Y-hídtól, Diósgyőr felől, és a többi. Egy helyen, a Petőfi utcánál kétfelé válik, mert ott nincs lehetőség, hogy két sáv együtt menjen. Ez megoldja a tehermentesítő kérdését; eddig, ugye, nem tudtuk eldönteni, hogy a déli, az északi – melyik tehermentesítőn közlekedjünk. És megoldja Diósgyőr és a belváros közvetlen kapcsolatát. Ezen kívül, mivel ez párhuzamosan együtt jár a belváros forgalomcsillapításával és parkolócsillapításával, az ezzel kapcsolatos problémákat is meg fogja oldani.”
Négy ütemben épülhet meg
A Vologda utca négysávosítása fontos része lehet a Zöld Körnek. Mint megtudtuk, az északi tehermentesítő említett kiszélesítése négy ütemben történhet meg. Elsőként a Szentpáli utca és a Dayka Gábor utca között készülne el a kétszer két sáv. Ezt követi Dayka utca és az Ilona utca közötti szakasz, majd az Ilona utca és Győri kapui csomópont közötti rész. A negyedik ütem a kereszteződés és a Thököly-híd közötti szakaszt foglalja magába.
Úgy tudjuk, a tervezésnél elsődleges szempont, hogy minél kisebb zöldterület szűnjön meg, hogy ne okozzanak komolyabb kellemetlenséget az ott lakóknak.

4 Responses
Na, ennyire főépítész ez a srác, amenyire elhiszi, hogy ezzel megoldódnak a fölsorolt problémák. Jó dolog lenne ez a gyűrű, de ez csak a belvárosi gondokon enyhíthet(ha teljesen és a tervezettnek megfelelően ki is épül). A tehermentesítések és Diósgyőr ettől még továbbra is pokol marad az elcseszett forgalomszervezési miatt.Diósgyőrnek az Egyetem felé kell kitörnie a fogságból, amit már legalább 150 éve minden épeszű ember tud.
A NYOMVONALRA AZ ADOTT TEREPVISZONYOK MELLETT VAN JAVASLATOD IS, VAGY CSAK A „MINDENSZARIZMUS” MÚKÖDIK ?
A mindenszarizmus kifejezést egy nyomorult besúgó propagandista bolsevik agitátortól egy magyargyűlölő hazaárulótól hallottam először, aki hál istennek öngyilkos lett amikor szeretett ruszkibarát erőszakszervezetét felszámolták.
Ünnep volt az a nap!
Nálad a Caps Lock sem múködik te szerencsétlen…