A PRIDE Košice 2025-nek szüksége van rád

Pride košice 2024, szerző: Alex Michelčík

Kénytelenek voltunk lemondani az egyik régóta futó oktatási programunkat, az Álomlabort. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne kelljen egyetlen tevékenységünket sem megszakítanunk. De nem tűnik jól a helyzet.

Az állam hatalmon lévő választott képviselői nyíltan és aktívan megakadályozzák a nonprofit szervezetek , különösen az LMBTI+ emberek és szeretteik szükségleteivel foglalkozó szervezetek pénzeszközeinek elosztását. A világ politikai helyzetének alakulása ránk is érezhető hatással van. A második Trump-adminisztráció megakadályozza, hogy pénzügyi támogatáshoz jussunk, legyen az bármilyen csekély is. Orbán betiltotta a PRIDE-felvonulásokat, és súlyos büntetésekkel félelmet keltett a részvételtől, ami nagy kockázatot jelent számunkra és a kassai PRIDE jövője számára. Ezek az erők megpróbálják megszüntetni kellemetlen másságukat, félelemmel és bizonytalansággal mindannyiunkat eltörölni.

Mindazonáltal hiszünk abban, hogy az Önök segítségével képesek leszünk megvalósítani a PRIDE Kassai 2025 fesztivált teljes terjedelmében, ahogyan Önök ismerik. Jelenleg azon dolgozunk, hogy az idei PRIDE témáját és ötletét vizuális identitássá alakítsuk (alig várjuk, hogy bemutassuk Önöknek!), programot készítünk, és olyan zenészeket és zenekarokat keresünk meg, akik idén is eljönnek a PRIDE-ra, hogy szórakoztassanak és táncra perdítsenek Önöknek. Ez az év nehéz, de szeretnénk egy olyan környezetet teremteni, amely tele van elfogadással, tisztelettel, biztonsággal, szeretettel és megértéssel mindannyiótok számára, még inkább . Nem adjuk fel, kitartunk, meghallgatnak minket. Együtt vagyunk ebben.

🏳️‍🌈 A PRIDE Kassa több mint egy esemény – a bátorság, a szolidaritás és a sokszínűség ünneplésének szimbóluma. Mindannyian szerves részét képezitek. Szükségünk van rátok. A támogatásotoknak köszönhetően tudunk egy biztonságos és inspiráló eseményt létrehozni, amely egyesít. Már egyetlen euró is nagyra értékeljük a segítséget. Támogatásotok lehetővé teszi számunkra, hogy folytassuk a szivárvány tervezését, szervezését és fenntartását nemcsak Kelet szívében. 

Köszönjük, hogy velünk voltatok! ❤️

10 Responses

    1. halállal fenyegetni egy fideszes vezetőt, még a harcosok klubjában sem menő 😀
      ha ha ha
      csak mert buzi?
      akkor rajta mire vársz takonypóc??? 😀
      jobb ma mint holnap

  1. Normális magyar ember előbb támogatja a krumplibogarakat meg a levéltetveket, mint a társadalom emberi hulladékait.

    1
    5
  2. Kassának szüksége van rád – Kassa együtt fejlődik veled. Szlovákiában a Kassai Volvo autógyár mellett Kassamindszenten egy „város a városban” épül több ezer négyzetméteren ahol a fiataloknak megfizethető és igényes bérlakások épülnek állami támogatással is Volvo is segíti majd fiatalokat. Földmunkák sőt egyes helyeken közművesítések előkészületei el is kezdődtek építés kezdeti fázisai lakópark kialakításának a Volvo gyár mellett. Egy másik Kassai kerületben pedig penthouse és office lakó és (irodai) szolgáltatásokat biztosító épületeket terveznek egy helyen lakni és dolgozni fiataloknak akik Kassán maradnak vagy akik Kassára költöznek majd Volvo gyárba dolgozni gondolván arra számítanak akár majd magyar fiatalokra is akár lakhatásban is. De több Szlovák nagyvárosban is látható sok helyen építkezéseket. Kassa megye mellett pedig egy érdekesség, hogy a szomszédos Ung járás Ukrajna (UA) Ungváron is kárpátalján terveznek több ingatlant építeni ott pedig a kelet Ukrajnából a belső menekültek, belső migráció országon belüli költözések miatt ugrásszerűen megnőtt Ungvár lakossága Nyugat Ukrajnába költözés miatt és így szükségeltetik ott is bérlakás építési program ,hogy belső migráció miatt lakáshoz jussanak emberek. Pozsony (SK) – Kassa (SK) – Csop (UA) vasútvonalon pedig utasszám legalább duplájára nőtt vonatkocsikat is sokszor duplázni kell ,hogy igényeket kiszolgálja utasforgalmat Ukrajna felé ami igencsak meglepő és mint érdekesség. Ami azt sejteti, feltételezi sokan költözhetnek vissza haza Ukrajnába Csop nagy vasúti csomópont ahonnan indulnak tovább vonatok Kijev felé. Mindez arra utalhat ha idővel vége háborúnak és ha tényleg ugy van visszaköltöznek fiatalok ismét élénkülhet az Ukrán gazdaság vagy legalább az Ukrán gazdaságot szinten tudják tartani és nem lesz visszaesés erre a gazdaság és építőipar is biztosan számít a közeljövőben. Ukrajnában a belső migráció és legalábbis feltételezhetően a fokozatos visszaköltözések miatt élénkülhet a gazdaság vagy legalábbis már nem romlik majd és szinten marad de a fejlődés körvonalazódik a közeljövőben, Szlovákiában pedig a gyárépítések emelik majd a gazdasági növekedést. Magyarországon Budapesten betiltották pride-ot, vegzálják civileket, rendszerrel nem egyetértőket cseszegetik akiket szinte elüldöz fidesz rendszer. Eddig Ukrajnából menekültek Magyarországra most meg kitudja fordulhat óriásit kocka ?? !! felvidék (SK) vagy akár kárpátalja (UA) bármennyire is furcsa felkapott lehet ? ! Magyarországon ahol poloskázik miniszterelnök vagyis semmibe nézi lakosait, másképp gondolkodók ellen beveti alaptörvény módosításokat, tilt, korlátoz, betilt, ráeröltet minden oylat mindenkire amit csak akar és akaratos törvényeik vannak, lenézik Ukrajnát, Ukrajna ellen hangol és EU ellen, hogy Stop Soros, Stop Brüsszel olyan helyen „fullasztó” légkör és „elfogyni látszik levegő” onnan elvágyódik ember eddig mi néztük le EU_t és Ukrajnát most majd „könnyen visszanyalhat fagyi” ők néznek le minket és vetnek meg nagyon illetve nem Magyarországot mert itt kedves jóravaló emberek élnek hanem Doktor miniszterelnököt és korrupt fidesz rendszerét nézik le igen bármennyire is furcsa így van. Elnézve negatív hozzászólásokat itt is hát nagyon mélyre süllyedt a magyar politikai közbeszéd tényleg ilyen fullasztó politikai légkörbe ami zsigerig hatol nincs kedve maradni az embernek Magyarországon sajnos. Szinte olyan a kicsengése a fidesz politikájának ezt érzi legalábbis az ember, hogy gyere rá saját hazádban már nem szívesen látott vagy és rávezetnek arra szinte, hogy költözz el saját magadtól de ha saját magadtól nem költözöl el még így se akarsz akkor majd oylan alaptörvényeket és rendeleteket vezetnek be rendeleti kormányzással, átláthatósági törvényekkel, korlátozási törvényekkel, szuverenitásvédelmi hivatallal „új AVH” hogy kínzó és kellemetlen legyen itt élni ez valami nagyon de nagyon szomorú helyzet érzi ezt az ember szinte már ha kilép az utcára, hogy szinte „fogja” a rendszernek ami ellene irányul ha itt 2026-ban tényleg újra a fidesz győz ekkora ellenállás mellett is akkor nagyon de tényleg nagyon de nagyon sokan fognak a „lábukkal szavazni” az-az elmenni innen elköltözni. Sokunknak élnek rokonaink kölföldön és sokan tapasztalják mikor hívják őket haza csak egy villámlátogatásra is. Mi a válasz? Jajj kedves nem érünk rá vagy kitérő választ adnak vagy egyenesen megmondják szemedbe nem megyük magyarországra látogatóba se mert nagyon nyomasztó, elviselhetetlen nállatok politikai légkör, politikai közbeszéd ez valami nagyon szomorú fidesz 15 éve az uszítással, hergeléssel a legmélyebbre vitte az országot, hogy nem, hogy ideköltözni nem de már külföldi elszármazott ismerőseinknek mát csak egy röpke villámlátogatásra sincs kedve hazajönni ez nagyon de nagyon szomorú. Látva itt is egyes kommenteket hát elkeserítő ténynleg a helyzet. Ez az új harcosok klubja fidesznek ez már tényleg a vég kezdete az nem harcos klub hanem egy zsinat egy lárma egy eszetlen veszett tombolás.

  3. Undorító ahogyan a buzi zászló optikailag bemocskolja a Rákóczi hamvait őrző gótikus templomot.

    1. csak a Zalaptörvény írójának (Tölcsérseggű J.) a szellemét akarja jelképezni
      egyáltalán ki vagy te hogy undorítónak merészeled nevezni az ex képviselőt?

  4. A közösségi felületeken az terjed, hogy román bevándorlók követték el az erőszakot, ezért unionisták és katolikusok együtt mentek el felgyújtani a házukat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű