
Csaknem ötször annyi pénzt fordít idén a pécsi önkormányzat a helyi képviselők „ellátmányára”, mint a múlt évben. Az előző ciklusban a mindenkori minimálbérrel volt egyenlő a képviselői tiszteletdíj (ez kerekítve 267 ezer forint), ha valaki testület két bizottságában elnökként-alelnökként vagy tanácsadóként is szolgált, akkor a díj maximum 507 ezer forintra hízott. Januártól a képviselői alapdíj 663 ezerre emelkedett, a funkcióhalmozóknak pedig 1 millió 259 ezer bruttó tiszteletdíj jár. Így a megyei jogú városok mezőnyében a pécsi képviselők kapják a legmagasabb tiszteletdíjat.
De nemcsak a tiszteletdíjak két és félszeres emelése drágítja a közgyűlés munkáját. A testület megválasztott hat tanácsnokot és áldását adta ugyanennyi településrészi önkormányzat létrehozására, s utóbbiaknak vannak apparátusi költségei is.
Eddig a pécsi képviselők munkájára évente hozzávetőleg 100 milliót fordított az önkormányzat, idén ez az összeg 486 millióra nő majd.
Ez a helyzet némiképp annak következménye, hogy a testület erőviszonyai megosztottak. A Fidesz és szövetségesei 11, a polgármester ellenzéki pártokat integráló csapata 9 képviselőt delegált a közgyűlésbe, s ahhoz, hogy bármelyik oldal akarata érvényesüljön, a két frakciónak szüksége van a Mi Hazánkért, a Kutyapárt és két civil szervezet egy-egy képviselőinek voksára. Ezért hosszas tárgyalások folytak a város irányításának mikéntjéről, melynek végén a testület megszavazta a polgármester két alpolgármesterjelöltjét, cserébe a Péterffyt kontrolláló erők öt tanácsnoki helyet kaptak és többséghez jutottak a bizottságokban. A funkcióhalmozás viszont a városnak súlyos pénzekbe kerül. A Pécs közéletében jártas helybéliek közül sokan attól tartanak, hogy a fentiek okán a képviselők kifizetőhelyévé válik a városháza.