Skip to content

Magyar Péter Szlovákiában árulta el, mi lenne az első három intézkedése kormányon

Magyar Péter Szlovákiában árulta el, mi lenne az első három intézkedése kormányon

Munk elsők között azt a kérdést szegezte a Tisza elnökének, hogy mi lesz az első három lépése, ha kormányra kerül. Magyar szerint ez beugratós kérdés, de elárulta: az egyik legfontosabb, hogy hazahozzák az uniós forrásokat és korrupcióellenes intézkedéseket vezessenek be. Ezután várható egy Alaptörvény-módosítás, amely garantálná, hogy egy politikus maximum 8 éven, vagyis legfeljebb két cikluson át lehessen miniszterelnök. Továbbá megszüntetnék az általa propaganda minisztériumnak nevezett intézményt, ami helyett vidékfejlesztési, oktatásügyi és egészségügyi minisztériumot hoznának létre. Válaszát tapssal fogadta a közönség.

Konkrét programmal eddig egyik ellenzéki párt sem állt elő, de Ódor szerint erre egyelőre nincs is szükség, mert az embereket jelmondatokkal lehet megfogni, viszont a kormányzáshoz már elengedhetetlen, hogy legyen egy kézzelfogható terv. Ezzel Magyar is egyetért, de kiemelte, hogy fontos a vízió is, kommunikálni kell arról, hogy mit akarnak elérni, azonban az már nem biztos, hogy a részleteket is meg kell osztani. Azt azért elárulta, hogy 500 milliárd forintot csoportosítana át az egészségügyre, elsősorban a visszaszerzett uniós forrásokból.

A szakértői kormányzás fontosságára mindketten kitértek, társadalmi szerződésnek nevezve programját Magyar kifejtette, hogy ők a magyar állampolgárok megkérdezésével alakítják a terveiket, itt megemlítve a Magyarok Hangja kérdéssorukat, amelyről itt írunk bővebben:

Szlovákiában már rágalom, ha valaki szakértő. Mi csak 5 és fél hónapig voltunk kormányon, de ez idő alatt minden minisztériumban találtunk olyan embereket, akik máshogy szeretnék csinálni a dolgokat, de egyszerűen nem kérik ki a véleményüket

– mesélte tapasztalatairól Szlovákia volt miniszterelnöke, majd kifejtette, hogy földesúr menedzsment van az országban és az összes minisztériumban csak az utasítást várják a miniszterelnöktől. Itt Magyar nevetve megjegyezte, hogy valóban rengeteg a hasonlóság a két ország között.

A kettős állampolgárság lehet a közös ügyük

A magyar nyelven, de szlovák tolmácsolással zajló rendezvényen kitértek arra is, hogy miként alakul Szlovákia és Magyarország viszonya, illetve a szlovákiai magyarság sorsa. Ez különösen aktuális kérdés tekintve, hogy november végén a Napunk megtudta, hogy magyar és kétnyelvű oktatási intézményeket zárnának be, illetve vonnának össze a következő tanévtől. De az is kiderült, hogy intenzíven dolgoznak a nyelvtörvény szigorításán, a tervezet szerint például megtiltanák a magyar szót a postán vagy a közlekedésben.



               

Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.



Egy hozzászólás

  1. Névtelen
    2024.12.11. 00:07

    „Peti bohóc” Marionett báb akit rántgatnak ki hisz még nektek? Soros s bandája Ursula, Wéber, a háborúpártiak építik a háború párti ellenzéket „egy tőről fakadnak” az az egy tő Gyúrcsány. Köszi nem kérünk ebből a „bolsi” tempóból a 2006-os lovasrohamos ősöktől származóktól mert újnak mutatja magát ellenzék de valójában ezek uganazok a Gyurcsányisták. „Ugyanazt a szart kavarják 14 éve az ellenzék csak mindig más kanállal”. Úgy, hogy hajrá fidesz, éljen Orbán ! Petikéék szóhasonlattal a fideszt akarják „legyalulni” mindeközben szóhasonlattal saját maguk „gyalulják le” nem baj csináljátok csak gyurcsányista „Petike” „cica pártiak” kell ez az ötödik fidesz kétharmadhoz 2026-ban. Amikor ötödjére „narancsligetbe” borul majd ismét az ország sokadjára ismét és majd jön megint a „megszokott ellenzéki „feltett lemez” fidesz elcsalta azért mert attól mert. De bizonyíték nincs csalásra ellenzéknek.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük