Füzesi Juditot nevezték ki a piacvezető, magyar tulajdonú gyógyszer-nagykereskedelmi vállalat, a Hungaropharma Zrt. élére

Új vezető a Hungaropharma Zrt. élén
– Füzesi Juditot nevezték ki a piacvezető, magyar tulajdonú
gyógyszer-nagykereskedelmi vállalat, a Hungaropharma Zrt. élére. A szakember a vezérigazgatói
pozíciót 2024. január 1. napjától tölti be. A harmincéves gyógyszeripari tapasztalattal rendelkező
leendő vezérigazgató célja, hogy a hazai ellátásbiztonság bástyájának számító cég tovább erősítse
pozícióit a magánpatikai és kórházi szegmensben.
Füzesi Judit közel harminc éve felsővezetőként dolgozik a hazai gyógyszer-kereskedelmi szektorban,
melynek fejlődését így egészen a kezdetektől fogva tevékenyen alakította. A közgazdász végzettségű
szakember korábban többek között a Bellis Gyógyszerkereskedelmi Rt-t, illetve az ICN-Valeant
Pharma magyarországi képviseletét is vezette. A Hungaropharmához 2011-ben érkezett, először a
kereskedelmi és marketing vezérigazgató-helyettesi posztot töltötte be, az utóbbi évben pedig
általános vezérigazgató helyettesként vett részt a vállalat irányításában.
„Hatalmas megtiszteltetés vezérigazgatóként képviselni a legnagyobb múltú hazai gyógyszer-
nagykereskedőt. Tisztában vagyok a poszttal járó felelősséggel, hiszen nemcsak a több mint kétezer
hazai patikának és a kórházaknak szállítunk készítményeket, hanem rajtuk keresztül közel tízmillió
magyarhoz juttatjuk el a gyógyulás, az egészség megőrzésének lehetőségét” – nyilatkozta Füzesi
Judit.
A korábbi elsőszámú vezető, Dr. Feller Antal vezérigazgató, valamint Sz. Kis László gazdasági
vezérigazgató-helyettes sikeres és gazdag szakmai életpályájukat lezárva az idei év végével nyugdíjba
vonulnak.
Az új vezérigazgató munkáját a Hungaropharma Vállalatcsoport élén a jövőben három új
vezérigazgató-helyettes segíti. A cég egyik stratégiai fontosságú leányvállalata, a Bellis Egészségtár
Kft. ügyvezetői posztjáról üzleti vezérigazgató-helyettesként érkezik a vezetőségbe Dene László. A
logisztikai és technológiai területért a jövőben a cégcsoport korábbi operációs igazgatója, Nagy Andor
felel majd. Szintén csatlakozik a menedzsmenthez pénzügyi vezérigazgató-helyettesként Dr.
Felsmann Balázs, aki a Corvinus Egyetem docensi posztjáról igazol vissza az üzleti világba, ahol
korábban évtizedeket töltött nagyvállalatok gazdasági irányítójaként.

Nagy Andor, Dene László, Füzesi Judit, Dr. Felsmann Balázs

A stratégiai fontosságú gyógyszer-nagykereskedőt egy felkészült és erőteljes, összesen közel
százévnyi gyógyszerpiaci, logisztikai és vállalatirányítási tapasztalattal rendelkező felsővezetői csapat
irányítja 2024 januárjától.
Az alapításának 75. évfordulóját jövőre ünneplő nagymúltú cég az elmúlt évtizedben sikeres
stratégiát hajtott végre, melynek köszönhetően szolgáltatásai folyamatos bővítése mellett új
alapokra helyezte Magyarország gyógyszerellátásának biztonságát. Két ütemben, közel 11 milliárd
forint beruházásával készültek el a régió legmodernebb gyógyszerlogisztikai központjai, a 2021-ben
átadott első létesítmény segítségével valósult meg a hazai koronavírus-vakcinák tárolása és elosztása.
A zászlóshajónak számító anyavállalat mára kilenc, a maga területén meghatározó céget tömörítő
csoportot épített fel. Az egyedülálló vertikális gyógyszeripari integráció tagjai teljes körű
megoldásokat nyújtanak a hazai gyógyszer- és egészségügyi termékek piacán, a patikai
marketingmegoldásoktól a gyógyászati segédeszközökig.
„A Hungaropharma Vállalatcsoport a hazai egészségügyi szektor, ezen belül a gyógyszer-
kereskedelem töretlen szakmai és üzleti fejlődésének megkerülhetetlen szereplője. Mi rendelkezünk
azokkal a gyógyszerpiaci tapasztalatokkal, logisztikai kapacitásokkal és végül, de nem utolsósorban a
nemzetközi trendekkel összhangban lévő üzleti stratégiával, amellyel a hazai gyógyszerpiac
működése felelősséggel, valamint biztonságosan fenntartható” – mondta Füzesi Judit, a
Hungaropharma leendő vezérigazgatója.

A Hungaropharma Gyógyszerkereskedelmi Zrt-ről
A Hungaropharma Zrt. 100 százalékban magyar tulajdonban lévő gyógyszer-nagykereskedelemi
vállalat, részvényesei között hazánk meghatározó gyógyszercégeit, a Béres Zrt-t, az Egis Nyrt-t és a
Richter Gedeon Nyrt-t találjuk. A stratégiai fontosságú vállalat piaci részesedése meghaladja a
negyven százalékot, nettó árbevétele – amely tavaly meghaladta a 420 milliárd forintot – alapján
Magyarország 30 legnagyobb vállalata közé tartozik. A gyógyszerkereskedelem minden szereplőjével
kapcsolatban áll. Csaknem valamennyi magánpatika, kórház és egészségügyi szolgáltató a vevői közé
tartozik, 2022-ben 372 beszállítótól több mint 16.700 egyedi terméket forgalmazott, és összesen
153,1 millió doboz készítményt értékesített 2.544 patikai és 109 kórházi partnerén keresztül.
Budapesti logisztikai központja európai szinten a legkorszerűbb gyógyszer- és vakcinaraktározási
infrastruktúrával rendelkező létesítmények közé tartozik.

További információ:
Hungaropharma Zrt.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű