A 21-es, 101B-s, illetve a villamospótló (VP) járatok a belváros irányába a Petőfi Sándor utca – Rácz György utca – Meggyesalja utcai csomópont – Kálvin János utcát érintő vonalon közlekednek majd – áll a közleményben.
Az írásban úgy fogalmaznak, hogy az Kálvin János utcán bevezetett ideiglenes kétirányú járműforgalom továbbra is érvényben marad, a Rácz György utcán azonban kizárólag az autóbuszok és az utcában lakók – célforgalomban – közlekedhetnek.
– A szakemberek azt kérik, hogy a Rácz György utca lakói csak a jobboldali járdán parkoljanak, az utcából való kihajtásnál pedig fordítsanak kiemelt figyelmet az átmenetileg arra terelt autóbusz-közlekedésre – hangsúlyozzák.
További változás – folytatódik a közlemény -, hogy a Kálvin János utcán a Papszer irányában további sávelválasztó közúti jelzőtáblákat helyeznek majd ki azzal a céllal, hogy a Rácz György utca – Meggyesalja utca csomópont felől érkező autóbuszok balesetmentesen be tudjanak csatlakozni a járműforgalomba. A kihelyezett jelzőtábláknak megfelelően a Papszer felé történő továbbhaladásra a sávváltás szabályai érvényesek.
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a villamosok közlekedése is változik, péntektől vasárnapig pótlóbuszok közlekednek napközben a Tiszai pályaudvar és a Malomszög utca között, és a Villanyrendőr lezárása miatt az itt megálló autóbuszok útvonala is változik. Erről bővebben ebben a cikkünkben írtunk. Az autósoknak is kell készülnie változásokra, ezeket ebben az írásunkban szedtük össze.

2 Responses
Végül is „tartalékos” agysebész lehet.
A Böszme -rezsim alatt Norvégiában emigrált magyar orvosokat hazacsábíthatja
Erre jó lesz a cím.
„A pécsi orvosi karra 2008-ban és 2009-ben is mintegy kétszáz norvég diák iratkozott be, ezért vetődött fel a kihelyezett képzés gondolata; ez emelné a PTE presztízsét is. Miért jó üzlet az egyetemeknek a külföldi hallgató? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
A norvég egészségügyi intézmények magas színvonalúak, de viszonylag kevés az orvos, a szakorvos és a nővér. Elegendő képzett orvost a környező országokból sem sikerül toborozni, ezért a frissen végzett magyar orvosok egyik fő célállomása éppen Norvégia – olvasható a baranyai napilapban.”
Hja, ha Nektek lehet árnyékminiszterelnökötök
akkor nekünk is lehet árnyékagysebészünk