Szopkó: Utolsó vérünkig fogunk harcolni Miskolcért!

Simon Gábor, Velünk a Város frakcióvezető: Ez a közgyűlés mérföldkő. A városvezető nyíltan szembenézett a problémákkal és a legmagasabb fórumon tájékoztatja a közvéleményt. Sajnálatos, hogy a képviselők egy része ebben nem vesz részt. Felelőtlen magatartás. Európa kormányai fontos feladatuknak tekintik az önkormányzatok működésének segítését. Nálunk nem így van.

Tíz évvel ezelőtt a kormány konszolidálta az önkormányzatokat és új esélyt adott például Miskolcnak. Miskolc azonban letért erről az útról, amelynek az lett az eredménye, hogy 10 milliárdos kötelezettséget nem teljesített a város, amelyet ma is nyög. 2019-ben roncsokat találtunk Miskolcon.

A Covid újabb hatalmas nehézséget jelentett, amikor a kormány nem segített. A mostani válság még nagyobb, de most sem látjuk, hogyan kaphatnánk segítséget. Érhető, hogy a Fidesz-KDNP képviselői ebben a helyzetben nem jöttek el.

Szopkó Tibor alpolgármester: A képviselői esküt mindannyian letettük, és ezt nem teljesítik ezen a napon a Fidesz és a KDNP képviselői (név szerint felsorolta a hiányzó a fideszes és KDNP-s képviselőket). Fekete napja ez a miskolci közgyűlésnek. Súlyos helyzetet, milliárdos költségnövekedést kell kezelnünk. Őszinte, nyílt kommunikációt kell folytatnunk és így is teszünk. Ez a közgyűlés is ennek az eredménye. Utolsó vérünkig fogunk harcolni Miskolcért!

boon.hu

fotó: Archív

66 Responses

  1. A pizzásfiú legfeljebb a saját szaros karrierjéért harcol, de biztos nem Miskolcért!

    7
    10
    1. 1741. szeptember 11-én Pozsonyban
      2022. október 20-án Miskolcon

      Életünket és vérünket…, de a sportállásunkat nem adjuk

      4
      5
  2. Van bőr Gabika képén

    „Kivonat Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlésének
    2012. október 25. napján tartott ülésének jegyzőkönyvéből:
    X-303/3577/2012. sz. határozat
    Tárgy:MIK Zrt. által kibocsátott Kötvények fizetési kötelezettségének teljesítéséhez új
    forrás rendelése, a MIK Zrt.-vel kötött megbízási szerződés módosításának
    jóváhagyása, a kötvények futamidejének 2022-ig történő prolongációjához
    kapcsolódó döntések meghozatala
    l./ Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése II-41/70.422-2005 sz. határozatával 2005-ben
    12.5 millió CHF, majd II-42/95.329/2006. sz. és V-158/95.780/2006. sz. határozatokkal
    további 10 millió CHF, összesen 22.5 millió CHF névértékben városfejlesztési feladatok
    finanszírozását biztosító kötvények MIK Zrt. általi kibocsátásáról döntött.”

    2
    7
    1. Ez az, amit krizáék kétszeri halasztása után Veres Pali idén rendezett? Szívesen!

      10
      3
      1. Kriza rendezte volna, csak nem úgy adtátok át a kasszát
        (más önkormányzatok sem)

        Kriza „visszaadta” a szarotokat. Tudtátok ezt 2019 őszén is, csak
        gabesz és tsai „játssza a bazári majmot”

        mit rendezett Veres?
        szóltak neki, hogy megvan 9 milliárd hitel biztosítéka

        3
        6
          1. Kriza „Miskolc MINDEN adósságát átvállalta a kormány”

          2. önkormányzat =szezon

            a város cége =fazon

            Magas ez neked!

            1
            4
          3. MIért nem raktátok helyre Krizát a nyilatkozat után Bandi?

          4. Mert Krizánál az önkormányzat szó , az önkormányzatot jelentette, nem a holding céget.

            1
            3
          5. kriza nem azt mondta, hogy a miskolci önkormányzat adósságát vállalta át a kormány, hanem, hogy MISKOLC adósságát.
            önkormányzat = szezon
            a város = fazon
            Érzed a különbséget?

            2
            1
          6. Ott voltatok Pintér tájékoztatóján

            Ott ültetek minden bizottságban 2019-ig

            KUSSOLTATOK?

          7. Szóval akkor az akkori ellenzék a hibás, mert it lapítottatok -57 mrd adósságról. Logikus. Klasszikus román felelősségterelés.

          8. „Mert Krizánál az önkormányzat szó , az önkormányzatot jelentette, nem a holding céget.”
            Kriza nem használta az önkorményzat szót…

      2. Milyen jól rendezte az elektromos buszokat is! Adott neki 10-et Vitézy, aztán nem jár belőle csak 2-3.

        3
        4
          1. Blöff??? De hiszen te írtad: „Adott neki 10-et Vitézy, aztán nem jár belőle csak 2-3.” Mi ez, ha nem lopás? Infláció?

  3. Bár már ott tartanánk.
    De vissza lehet térni a pizzához is.
    Az se baj, ha nem Miskolcon.

    6
    7
  4. Utolsó vérünkig harcolni fogunk Miskolcért, azaz azért, hogy Szopkó soha
    többet ne legyen képviselő.

    7
    8
  5. A 10 milliárdos kötvényroncsodat találtad meg Gabika többek között. A korona pedig az izraeli penzmosodas volt az egészen…sajnos már elévült minden a kétezres rombadöntes óta.

    3
    3
  6. Szopikám, ti irányítjátok a várost, a mosléknak van száz körüli sportállásosa, amit nagyon helyesen nem fizet a Fidesz kormány. Először a saját házad előtt seperjél, oszt utána mutogass máshova. Az nem munka,hogy állandóan csak a markodat tartod, hátha leesik valami.

    7
    8
          1. Mélyedj el a városháza telefonkönyvében. Vagy Debrecenből nem elérhető?

            2
            4
        1. Csöbör férje, a fia, meg Alekosz anyja, meg a felesége. Ennyie elég kezdetnek?

          8
          1
        2. Várjá’mán Pizzát készítek.

          „Méregdrága lett 2022-ben a pizzarendelés: így készítheted el otthon fillérekből

          Cikkünkben eláruljuk, hogyan készül az eredeti olasz pizza házilag – egy szuperegyszerű, univerzális recept segítségével fillérekből elkészítheted bármilyen feltéttel. A „magyarok pizzájára”, a langallóra, avagy kenyérlángosra is kitérünk, hiszen nem bonyolultabb a sütése a pizzáénál. Mutatjuk, milyen lisztből készül a pizza, meddig kell keleszteni, hogyan érdemes megsütni és hogyan fagyasszuk le, hogy a túlárazott bolti pizzák árát is megspórolhassuk!”

          1
          3
    1. Lófaszt irányít ez a süket fasz. Kis pulikutya ETL Tamás meg Szálloda Domi lábainál. Így sikerült leváltani a fideszt

      4
      4
  7. Kriza rendezte volna, csak nem úgy adtátok át a kasszát
    (más önkormányzatok sem)

    Kriza „visszaadta” a szarotokat. Tudtátok ezt 2019 őszén is, csak
    gabesz és tsai „játssza a bazári majmot”

    mit rendezett Veres?
    szóltak neki, hogy megvan 9 milliárd hitel biztosítéka

    1
    6
    1. Szegény kriza annyira rendezni akarta, hogy 9 éve lett volna rá, mégsem talált alkalmas időpontot a „rendezésre”. Pedig a 36 milliárd 2013-as átvállalása után pont 6 éve lett volna rendeznie.

      10
        1. Hogyne hogyne.IMF hitel, euró hitel, rubel hitel, zöld panda hitel. VAn még olyan hitel amit nem vettetek fel nemzethykeresztény?

          1. Nyugi van!
            a zseniális pénzügy-jogász Klára majd újra ad tanácsokat Ferinek oszt az amcsik megirják, hogy:

            Gazdaság: Gyurcsány a világ egyik legrosszabb vezetője – HVGhttps://hvg.hu › gazdasag › 20171222_Gyurcsany_a_vi…
            2017. dec. 22. — És ezt egy amerikai kutatás mondta ki, nem is Orbán Viktor. Az egyik leghíresebb, gazdasági fejlődést kutató közgazdász, William Easterly és

            1
            3
  8. A kötvény visszafizetést sem tudtátok kigazdálkodni, arra is hitelt vettetek fel. Most meg be vagytok szarva, hogy azt a hitelt miből fizetitek vissza év végén. De a PROVIDENT tárt karokkal várja az ilyen lúzereket. Hoppá, mégsem, hiszen már minden ingatlant eladtatok, amit lehet…

    2
    4
    1. Hitelt vettek fel??? Hát 2020 óta nem a kormány engedélyét kell kérni minden hitelfelvételhez az önkormányzatoknak?

      1. Ugyan már! A kötvényt is trükkösen adták ki. MIK-ben kaparták össze az önrészt.

        1
        3
        1. „Adósságot keletkeztető ügylet – a kivételektől eltekintve – kizárólag a Kormány
          hozzájárulásával köthető (adósságmegújító hitel is).”
          353/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet
          az adósságot keletkeztető ügyletekhez történő hozzájárulás részletes szabályairól

        2. „A kormány visszavonta saját javaslatát, így még átmeneti hitelt sem vehetnek fel a települések a az év végén elmaradó iparűzési adóbevétel pótlására. A parlament előtt lévő 2021-es költségvetést megalapozó salátatörvény egyik passzusa szerint ugyanis már ez évtől eltörlik a cégek decemberi helyi iparűzési adófeltöltési kötelezettségét.”

  9. Az „19-ben átvertük a várost” frakció képviselőinek a száma 14 +1

    1= a DK szürke dominanciása ????

    1
    3
    1. Milyen beruházás az, ami még el sem készült, de már elkezdtük a hitel visszafizetését?

        1. A hitelfelvétel is „bakár kegy”. Máskülönben hogy vettetek fel 12 milliárdot a CNG buszokra?
          Egyébként milyen beruházás a gázüzemű buszvásárlás hitelre a mai gázárakat tekintve?

  10. Ti miért nem loptatok így és ennyire?

    Volt 2/3-adotok Horn alatt

    Ja, hogy a bánatos…. Suchman Tamás
    MSZP
    Somogy megye 5. sz., Marcali központú választókerület, meg a mész + cement gyár

    2014-06-30 10:01
    „…Tehát több mint 28 milliárd forint kifizetését vállalta a lehetõ legrövidebb idõn belül arra az esetre, ha a magyar konzorcium javára a bíróság megállapítja, hogy Mezõbank Rt a konzorcium E-hitelét eladva, a hitel fedezeteként óvadékul lekötött részvényeket is átadva a követelést megvásárló Holderbanknak, jogellenes magatartásával a felpereseknek kárt okozott. ” /http://www.par lament.hu/irom3 6/5913/5913.htm /
    Idézet

  11. Holnap a mini duce 50 ember előtt fog harci beszédet mondani a határszélen.
    Csak nehogy utána migrancsnak nézzek.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek