„2022. január 25-én a Kischemicals Kft. sajóbábonyi telephelyén halálos kimenetelű munkabaleset történt. Az esetről másnap érkezett bejelentés a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal munkavédelmi hatóságához. A kormányhivatal a társhatóságokkal közösen már aznap megkezdte az eset kivizsgálását, amely jelenleg is folyamatban van. További tájékoztatást a hatóság csak a vizsgálat lezárulta után adhat” – írták a Borsod24.hu megkeresésére adott válaszukban.
A Kischemicals Kft. legutóbb akkor került a hírekbe, amikor 2020. novemberében Szijjártó Péter bejelentése alapján 4,4 milliárd forintos állami támogatásban részesült az indiai érdekeltségű, de sajóbábonyi székhelyű cég. A Mérce akkori tudósításában arról írt, hogy a Greenpeace vizsgálódott a területen, a környezetvédelmi szervezet megírta, hogy a telephelyen több, egészségre veszélyes anyagot gyártanak, amikből rendszeresen kerül be a talajba és a térség levegőjébe.
Emellett a lap arról is írt, hogy az üzem olyannyira veszélyes lehet, hogy 2015-ben Sajóbábony önkormányzata a lakosai számára egy tájékoztató füzetet is összeállított amiben a lehetséges „súlyos ipari balesetekre”, a kitelepítésre és a kimenekítésre is felkészítik őket.
Korábban írtuk:
4,4 milliárd forintos állami támogatást kap az indiai érdekeltségű borsodi beruházás
Szijjártó Péter elmondása szerint a beruházással harminc új munkahely létesül, így itt már kétszázan dolgozhatnak.
Jelentős, 4,4 milliárd forintos állami támogatásban részesült az indiai érdekeltségű sajóbábonyi székhelyű Kischemicals Kft. – közölte az MTI-re hivatkozva a Hirado.hu által idézett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a növényvédőszerek gyártásával és kereskedelmével foglalkozó, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei cég üzemcsarnokának alapkőletételén csütörtökön.
A miniszter hangsúlyozta: a magyar gazdaság működik, ezt a mostani fejlesztés is bizonyítja, a gazdaság pedig az emberek munkájától lesz sikeres, és nem a nemzetközi segélyektől, amelyek kiszolgáltatottságot hoznak.
Mint mondta, munkahelyek kellenek a gazdaság sikeréhez, a kormány a munkahelyek létesítését, a beruházásokat finanszírozza, ehhez pedig olyan bátor vállalatok kellenek, amelyek a mostani nehéz helyzetben is erre törekednek.
Az elmúlt tíz évben olyan életerős gazdasággá vált a magyar, amely napról napra újabb fejlesztésekre, munkahelyteremtésekre képes – tette hozzá.
A sajóbábonyi beruházásról szólva elmondta: a KisChemicals Kft. a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei város iparterületén 7 ezer tonnával növeli a növényvédőszerek gyártását.
A fejlesztésre 11 milliárd forintot fordítanak, ehhez ad a kormány 4,4 milliárd forintot. A beruházással harminc új munkahely létesül, így itt már kétszázan dolgozhatnak.
A miniszter arról is szólt, hogy a sajóbábonyi gyárban olyan termékeket gyártanak majd, amelyek ebben az iparágban a világon a legmodernebbnek számítanak, a termékek 98 százalékát exportálják, főleg Európán kívüli piacokra.
Nyilván Szijjártó val kellett ezt szemléltetni,mert ő tehet róla ugye!?
Azt hiszem ez az újságírás legalja!
Szíjjártó meg a magyar külügy legalja.
Csak az utóbbi 32 év legjobb külügyminisztere
Nem. A krumplival kellett volna, amit ezért a bölcs megállapításodért érdemelsz kiskancsó
akkor nem a kócos asszonnyal?
Jut eszembe! Mi van a Bitó -szalonnal? Mi van a Karácsony Gergely 99 mozgalmával? Mi van Balázs Péter volt külügyminiszterrel?
Velük is lehetne illusztrálni a balesetet. ???
23 éves fiatalember az áldozat. Foszgént lélegzett be, a kötelező kórházi ellátás helyett hazaküldték. Miért? Hogy kicselezzék azt a tényt hogy munkahelyi baleset történt és kitolják a balesetmentes napok számát, mert ez a menedzsereknek prémium feltétel.
Végül a fiatalember otthonából kórházba került 3-szor élesztették újra.
Ződzsuzsi!!!!!
Kócosdoktor?????! Megaiiiiii???!!
Hol vagytok ilyenkor?????!
Megaiiiiii cementgyárellenes elhunyt
Kockázati szint (F)
Majd Zsuzsika átírja, megy neki a mínusz 10 a tizenkettediken, mínusz 10 a hatodikon keverés-kavarás
„A társadalmi kockázat számításánál a napszakokra tekintettel meghatároztuk a veszélyes övezetben jelenlevők számát. Meghatároztuk a veszélyes események bekövetkezése esetére a várható halálesetek számát, figyelembe véve a toxikus expozíciónak kitett területen az épületen belül-kívül tartózkodók arányát és az épületben való tartózkodás következményt enyhítő hatását.
A talált társadalmi kockázatok az ajánlott limit alatt vannak…..”
Ismert dolog, sok-sok évvel ezelőtt, amikor még új volt a foszgén üzem, szintén ez volt a gyakorlat.
Ha valaki rosszul lett, hazaküldték, hogy pihenjen, aztán 3 nap múlva meghalt. Persze a gyár mosta a kezeit.
Ez még a rendszer váltás előtti általam ismert történet, és nem indiai tulajdonosa volt.
Nem szabad lett volna egy ilyen veszélyes gyárat a lakó övezetek közelébe építeni, minden szabvány alól felmentést adott az akkori illetékes minisztérium, ezzel is fokozva a veszélyt!
Senki nem tudja, valójában hány ember halála szárad a foszgén gyár lelkén.
Miért most más rendszer van?
Ez is úgy működik mint a pártállam.
Orbán visszaépítette a gyerekkorát, csak most ő ül a tetején nem Kádár.
ja, ja
Orbán az impexes elvtársakon keresztül jó előre odalökte a gyógyszeripart , a vegyipart, a………. malévet…szóval mindent
csak azért, hogy szabadmunkaerőd akadálytalan tudjon áramolni
a haladó, fejlett, progresszív Nyugatra
A világ zöldjei miért nem csinálnak már maguknak egy országot, egy földrészt, egy bolygót ? Annyi ész koncentrálódik náluk. Megmutathatnák már a Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg
királyságot. A qrva életbe! Pöcsölnek itt a Szijjártó képével .
Az áldozat rokonainak kívánom, hogy találjon rájuk egy jó és becsületes ügyvéd. Pereljék ki a szart is ebből a halálgyárból!