Már csak a cigányok meg a sápadtarcú bugrisok járnak dízellel, és csak a csúti mangalica támogatja
Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye
Már csak a cigányok meg a sápadtarcú bugrisok járnak dízellel, és csak a csúti mangalica támogatja
4 Responses
Meg a kamionsofőrök, a buszsofőrök, a motorvonatot vezető masiniszták, a mentőautók stb.
Igen, de kamionból, buszból egyelőre soványka a nem dízeles alternatíva. Esetükben tehát érthető, jogos
Dízel járművekre szükség lesz amíg világ a világ. Az áruszállítástól a termőföldek megműveléséig nélkülözhetetlen a dízel hajtás. A tartalék vészüzemű aggregátorokról ne is beszéljünk! Azért mert 10 éve működik az elektromos autózás azért ne dobjuk már ki 100 év bevált technológiáját!
A Hidrogén hajtás jobb lesz? Vízbontással nincs az a technológia, amivel hatékonyan lehet hidrogént „termelni”. Csak földgázból lehet gazdaságosan hidrogént előállítani. A földgáz legegyszerűbb összetevőjét (természetesen tiszta metán tartalmú földgáz nincs) nézve a CH4-t (metán) vízgőzzel hasítják szét. 4db hidrogénre 1 szénatom jut amit a forró gőz leegyszerűsítve megköt és CO2-vé redukálja. Ez a technológia magyarul 4 egység hidrogénre 1 egység üvegházhatású CO2 gázt termel nettóban és hol van még az hogy a gőzt milyen módon állították elő.