Gyermekétkeztetés. Miskolc a zsebébe nyúl

Az iskola felügyeleti időszakban is biztosítja a gyermekek napi háromszori étkezését a miskolci önkormányzat – közölték június 16-án. Emlékeztette: a vonatkozó jogszabályok szerint a június 16-tól június 29-ig tartó időszakban az általános iskolákban kötelező a felügyelet megszervezése az ezt kérők számára. Ugyanakkor az állam erre az időszakra nem biztosítja az intézményi gyermekétkeztetést.

Nem minden önkormányzat tudja vállalni ennek finanszírozását, de Miskolc önkormányzata úgy döntött, hogy a város költségen megteszi – írták.

A felügyeleti időszakban az étkezés díja ugyanaz, mint a tanév alatt és ugyanazok a kedvezmények is vehetők igénybe. Ezen ellátás mellett a nyári szünidei étkeztetés is működik, aki korábban erre adta be igényét, és a gyermekfelügyeletet is igénybe veszi, az a felügyeletet ellátó iskolában kapja meg az ellátást.

2 Responses

  1. Jó – nem jó…
    Megetetnek minden gyereket Miskolcon – ez jó.
    Önkormányzat függő ez az alapvető dolog, és ezt bezzeg nem vonta magához a kormányzat – ez nem jó.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű