Meghalt a rendőri intézkedés után kómába került kétgyermekes férfi
Elhunyt B. Tamás, aki egy százhalombattai rendőri intézkedés után került kómába. Haláláról testvére, Baki Norbert tájékoztatta az RSK-t. Elmondása szerint a férfi agyi ödémája súlyosbodott. A család továbbra is azt állítja, hogy Tamást a rendőrök a földre kerülése után bántalmazták, a rendőrség szerint az intézkedés jogszerű és arányos volt.
B. Tamást július 8-án négy rendőr igazoltatta Százhalombattán. A rendőri jelentések szerint a férfi ellenszegült az intézkedésnek, majd megpróbált elmenekülni. A rendőrök leteperték, és az intézkedés során legalább négyszer elektromos sokkolót alkalmaztak vele szemben.
A férfi a helyszínen elvesztette az eszméletét, légzése leállt, ezért az egyik rendőr megkezdte az újraélesztését. A kórházban kómába került. Testvére tájékoztatása szerint agyi ödémája az elmúlt napokban tovább súlyosbodott, életét már nem tudták megmenteni.
Az elektromos sokkoló használata önmagában nem ad magyarázatot arra, hogyan tört el Tamás orra és arccsontja, illetve miként alakultak ki a súlyos agyi sérülései. Szemtanúk azt állították, hogy a már földön fekvő férfit a körülötte álló rendőrök többször megrúgták. A történtek pontos körülményeinek és a halál okának tisztázása a folyamatban lévő nyomozás feladata.
B. Tamás Ercsiben élt, két gyermeket nevelt. Testvére elmondása szerint kőművesként dolgozott, alkalmanként pedig zöldség- és gyümölcsárusítással foglalkozott. Facebook-oldalán utolsó bejegyzéseiben epret és barackot kínált eladásra.
A család szerint a férfit korábban enyhe skizofréniával diagnosztizálták. Azt nem zárják ki, hogy az intézkedés idején valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt állhatott.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság az eset után közzétett közleményében azt írta, hogy a rendőrök jogszerűen és arányosan jártak el, és nem voltak „erőszakosak, durvák, kegyetlenek”. A négy rendőrt ugyanakkor az ügy vizsgálatának idejére felfüggesztették.
Baki Norbert korábban arról beszélt az RSK-nak, hogy szerinte testvére roma származása is szerepet játszhatott a vele szemben alkalmazott bánásmódban. „Kapják meg a méltó büntetésüket az elkövetők” – fogalmazott. Hozzátette: azért szeretnék, hogy az ügy minél nagyobb nyilvánosságot kapjon, hogy hasonló eset később mással ne történhessen meg.
Norbert most arról is tájékoztatta az RSK-t, hogy a család ügyvédet fogadott, aki sértetti képviseletet lát el az eljárásban. Mint mondta, remélik, hogy az ügyészség feltárja a történtek minden részletét, és megteszi a szükséges lépéseket. A rendőrökkel szemben tett feljelentés nyomán a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás gyanúja miatt nyomoz

Egy válasz
1998-tól már ismétlésben – születésemkor kezdődott a Hunniával – az összes skizopren sorsát és tetteit végrehajtották betegségeikkel együtt. Én ennyit tudok hozzászólni, meg hogy nekem nem volt soha hatóságom, sem ügyvédem, sem pénzem, míg hordatták a betegségeiket, mint bűneiket.