Óriási biznisz a céges kerékpár Párizsban

A koronavírus első hullámát követően 67 % -al emelkedett Párizsban a kerékpárt használók száma tavaly a 2019-es adatokhoz képest, s minden bizonnyal ez a szám idén tovább növekszik majd.

Antony épp a következő biciklijét próbálgatja. Ő is, mint oly sok párizsi alkalmazott, céges kerékpárt kért a munkáltatójától.

„ Még új vagyok Párizsban, az elmúlt fél évben a tömegközlekedést használtam, de elegem lett a metróból. Most végre a nap is kisütött. Így legalább ér egy kis napfény” – mondja a konzultánsként dolgozó Anthony Da Silva

Berobbant Párizsba a kerékpár-biznisz

A kerékpárt egy a start-up vállalkozástól bérli Antony cége, mely csúcskategóriás bicikliket kínál az érdeklődőknek. Mivel a metró éppen csak meg tud birkózni a pandémiai okozta kihívásokkal, a városban berobbant a kerékpár iránti kereslet.

Alain Atlani a Tim Sport társalapítója azt meséli, hogy erre a legnagyobb hatással az első lezárások utáni időszak volt, amikor az emberek el akarták kerülni a tömeget. Akkor rengeteg cégvezető keresete meg az induló vállalkozást, hogy találjanakk valami megoldást az alkalmazottak számára.

A megoldás az lett, hogy a cégek fizetik három éven át a bérleti díj 70%-át, a maradék 30%-ot pedig a munkavállaló. Ez 15 eurótól induló összeg havonta, ami körülbelül havi 5.500 HUF.

Az elektromos kerékpár jelenleg a legideálisabb közlekedési eszköz

A dolgozók szeretik a lehetőséget, mert állításuk szerint jobb kondiban vannak, a közérzetük is javult és jelenleg az elektromos bicikli a leggyorsabb közlekedési eszköz Párizsban.

Öltönyben és nyakkendőben is frissen érkezhetnek be a munkahelyükre, még zuhanyozniuk sem kell.

A cégek számára is előnyös a lehetőség, hiszen nem kell céges autót, bérletet vagy taxi hozzájárulást fizetniük. További előny, hogy ezt az összeget le tudják vonni az adójukból.

Akik már kipróbálták, úgy vélik, könnyű kinyitni, bezárni, sőt a jelenlegi viszonyokat tekintve ez a legideálisabb közlekedési eszköz.

Átalakította a pandémia Párizs közlekedését

Közben Párizs is reagált a változásokra, és ideiglenes kerékpársávokat jelölt ki „Koronasávok” néven, amiket később, ha beválnak, véglegesíteni fognak. Cyril Fourneris az Euronews párizsi tudósítója szerint eddig nem Párizs volt a legideálisabb város a biciklisek számára, de ez most változhat. A legújabb tervek szerint 2030-ra 680 kilométernyi új kerékpárutat adnak át. És az lesz az az év is, amikor Párizsból kitiltják a benzines járműveket.https://hu.euronews.com/2021/05/19/oriasi-biznisz-a-ceges-kerekpar-parizsban?fbclid=IwAR1ut3bLbMhUeea14etSEbW2vXdpY0qN4Hu3jdbUch3PB3lLiJs0oqHh6sI

Fotó: Miskolc bringások