Bréking. Sertéspestis pusztít a miskolci állatkertben

A betegséget a környező erdőkből egy róka, vagy egy holló hurcolhatta az állatkertbe.

Decemberben elpusztult a miskolci állatkert egyik vaddisznója. Az ilyenkor minden esetben elrendelt állategészségügyi vizsgálat megállapította, hogy az állat elhullását afrikai sertéspestis okozta – közölte honlapján a város önkormányzata.

A betegséget valószínűleg a környező erdőkből betévedő állatok (róka, holló) hurcolhatták be a vaddisznóállományba.

Az afrikai sertéspestis gyógyíthatatlan, az állat pusztulásával végződő betegség. A fertőzés továbbterjedése megakadályozásának egyetlen módja az egyedek elaltatása és a szigorú fertőtlenítés. Az állatkert Tanyaházában tartott mangalicák és törpesertések egészségesek, de a járványügyi szabályok miatt kénytelenek elaltatni ezeket is – tették hozzá.

A közleményben kiemelték:

 AZ AFRIKAI SERTÉSPESTIS SEM AZ EMBERRE, SEM MÁS ÁLLATFAJOKRA NEM VESZÉLYES.

Ezt követően, a teljes körű fertőtlenítés és a járványügyi várakozási idő lejárta után, az afrikai sertéspestisre vonatkozó országos előírások betartásával az állatállományt pótolni fogják Miskolcon – írták.

2 Responses

    1. Mivel nem is volt sertéspestis, csak valamelyik szagértőnek kellet egy kis vadmalachús!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű