Az Orbán-kormány folyamatosan csak egyre több és több forrást vont el az önkormányzatoktól. A dolgozóknak elegük lett és szeptember első napjaiban beszüntetik a munkát. Ha valakinek fontos elintéznivalója van, igyekezzen azt a sztrájk előtt, vagy után megoldani.
Háromnapos – közölték a Facebook-oldalukon, hozzátéve, a sztrájkkövetelésekről és a részletekről augusztus 26-án tartanak sajtótájékoztatót.
Álláspontjuk szerint az elmúlt hónapok kormányzati döntései lehetetlen helyzetbe hozták az önkormányzatok gazdálkodását, ezzel veszélybe sodorták több ezer önkormányzatnál dolgozó munkáját, megélhetését. Felhívják az emberek figyelmét arra, hogy sürgős ügyeiket intézzék el a sztrájk előtt vagy időzítsék az az utáni napokra.