Ne legyenek illúzióink arról sem, hogy egy parlamenti szereplés a jelenlegi helyzetben mire alkalmas. Az LMP egyik képviselőjének interpellációjára már tavaly is az volt az illetékes miniszter válasza, hogy egy törpepártnak nincsen joga kérdéseket feltenni. Az ellenzéki képviselők számára a mandátumok szinte egyetlen értelmét a részükre fizetett javadalmak jelentik, amelynek fejében úgy fognak tenni, mintha működnének a fékek és ellensúlyok Magyarországon. Holott nem működnek.
Kunhalmi Ágnes már nyilvánvalóvá tette, hogy mit gondol pártja háromszor egymás utáni egyre nagyobb, vidéken már megsemmisítőnek nevezhető bukása után. A Hír-TV találóan „kondér” címmel vezette fel azt a műsort, amelyben megkérdezték, hogy át kívánja-e venni mandátumát. Válasza: igen, mert „be kell csekkolnunk, hogy erőforrásokhoz jussunk”, majd azzal a beismeréssel folytatja, hogy „nem a parlamentben fog eldőlni az ország sorsa”. Ezt és így képes mondani az MSZP jövendő vezetője, aki 33 éves koráig még egy nyelvvizsgát sem tudott letenni miközben ő pártjának oktatásért felelős politikusa!https://index.hu/velemeny/2018/04/20/ellenzek_strategia_megelhetes/
