Több helyen – például
a Soproni Egyetemen – egyelőre nem lesz új kancellár, mert a pályázatra jelentkezők közül nem találtak megfelelő kvalitású jelöltet, kilenc helyen pedig – köztük Pécsen, Kaposváron, Debrecenben, Miskolcon, Győrben, de a Corvinuson és az ELTE-n is – azért is marad a jelenlegi kancellár, mert nem akadt rajta kívül más jelentkező. Hogy mi miatt veszített vonzerejéből az intézményenként 1,5-2,2 milliós illetménnyel járó pozíció, azt nem tudni, három éve mindenesetre tízszeres túljelentkezéssel, majdnem négyszázan pályáztak a 29 meghirdetett státuszra, míg a mostani 19-re alig negyvenen.
Bár az egyetemek, főiskolák gazdasági vezetőit az oktatási államtitkár javaslatára az emberierőforrás-miniszter jelöli ki, a végső döntés – ahogy 2014-ben – most is a miniszterelnöké, aki három éve, és az időközben lezajlott kancellári pályázatokon is nem egyszer kért már változtatásokat az elé terjesztett nevekben, illetve névsoron. hvg.hu
