Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető interjút adott a Magyar Hírlapnak. A beszélgetés során kiderült, hogy a KDNP továbbra sem tett le arról, hogy az embereknek ne kelljen kötelezően dolgozniuk vasárnap, csak most már nem a boltzár, hanem a pihenőnap oldaláról közelítik meg a kérdést.
„Nem adtuk fel a célunkat arra vonatkozóan, hogy a munkavállalókat ne lehessen vasárnap a szükségesnél nagyobb mértékben munkára kényszeríteni” – mondta Harrach, aki szerint új taktikával próbálják kikényszeríteni a több vasárnapi pihenőnapot.
„A törvényben biztosított havi egy helyett két szabad vasárnapot biztosítanánk a kereskedelmi dolgozóknak, ebben egyetértés mutatkozik” – mondta Harrach, aki szerint a szakszervezetekkel és a munkaadók képviseletével tárgyalnak a kérdésről.
