Belátható időn belül amerikai harci gépek jelenhetnek meg az összes visegrádi ország légterében, hogy segítséget nyújtsanak a behatolók lefülelésében – jelentette az orosz Szputnyik hírportál. Eddig csak Lengyelország felett járőröztek rendszeresen az USA vadászgépei.
Nyugat-Európában állomásozó amerikai vadászgépek belátható időn belül bekapcsolódhatnak a visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) légterének védelmébe – jelentette az orosz sputniknews.com hírportál cseh sajtóértesülésekre hivatkozva. Az együttműködés azt követően kezdődhet, hogy a V4 országok aláírják közös légtérvédelmi megállapodásukat.
