Miskolcon összpontosul az a nagyléptékű és szervezett erőfeszítés, amely Kanadába küldi az embereket menekültstátust kérni

A miskolci polgármesteri hivatal közleményében utalnak rá, hogy a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény is kimondja: a szociális ellátás feltételeinek biztosítása az állam központi szerveinek és a helyi önkormányzatoknak a feladata. A dokumentum szerint a kérdéses esetben a települési önkormányzatoknak nincs olyan külön feladatuk, amelyre előre fel kellene készülni.

 

A visszatérő családok veszélyeztetett gyermekeinek intézményi elhelyezését a gyámügyi osztály közreműködésével meg kell oldani – olvasható az önkormányzat  közleményben. A teljes család elhelyezését az Ökumenikus Segélyszervezet Családok Átmeneti Otthona biztosíthatja, az anya és gyermek együttes befogadására pedig a Miskolci Gyermekvédelmi Központban van lehetőség. Azoknak, akiknek nincs gyermekük, a hajléktalanellátást nyújtó szervezetek tudnak segíteni.
A felsorolt elhelyezési formák – kivéve, ha a gyermek veszélyeztetett – igénybevétele önkéntes, hivatalból elrendelni nem lehet – hangsúlyozta a hivatal.

Az MTI washingtoni tudósítója szeptember 2-án adott hírt arról, hogy kétszázhuszonkétmillió dollárjába (csaknem 51 milliárd forintjába) kerülhettek tavaly Kanadának a „színlelt” magyar menekültek. A legtöbb menedékkérő roma Miskolcról érkezett. A kanadai határőrizet úgy tudja, hogy ebben a városban összpontosul „az a nagyléptékű és szervezett erőfeszítés, amely Kanadába küldi az embereket menekültstátust kérni”.