Ölelj meg egy fát. Termékenységet ad a bükkszentkereszti erdő?

A Miskolc és Eger felől  egy óra alatt megközelíthető Bükkszentkeresztet sokan hazánk egyik legszebb falvának tartják.

 

A Bükki Nemzeti Park kapujának számító falu számos látnivalóval várja a kirándulókat, hisz már az 1930-as évektől kezdve nagy hangsúlyt helyeznek a turizmusra az itt élők. A község lakói hagyományosan favágásból, szén-, illetve mészégetésből élnek, melynek hagyományait az ide látogatók is megismerhetik a helyi kiállításoknak köszönhetően. Nem szabad kihagyni a bükkszentkereszti szabadtéri néprajzi gyűjteményt, illetve az üveghuta-múzeumot és a millenniumi emlékparkot sem.

 

Amellett azonban, hogy a környék csodás kirándulóhely a természeti adottságoknak köszönhetően, szubalpin gyógyhellyé nyilvánították, mely miatt mind belföldről, mind külföldről számos turista keresi fel. A helyi hegyvidéki levegő segíthet a légúti betegségek kezelésében, emellett jó hatással van a pajzsmirigyproblémákra, illetve a vérszegénységre is.

A kőrisekkel, juharfákkal, gyertyánokkal és bükkfákkal tűzdelt bükkszentkereszti erdők azonban a legendák szerint nemcsak ezért bírnak gyógyító hatással. Számtalan külföldi és belföldi turista látogat ide az úgynevezett Mária-kövek, közöttük pedig a Boldogasszony köve miatt is, mely állítólag nemcsak a betegségeket gyógyítja, de termékenységet ad a nőknek.

A régi történetek szerint Szűz Mária, mikor Krisztus halála után bánatában a világot járta, itt is megfordult, útja során pedig egy kövön pihent meg. A szikla felvette alakját – állítólag ezért is látható benne a jól ismert mélyedés -, emellett csodatévő energiával töltődött fel, minek köszönhetően ma is gyógyulások köthetők nevéhez.

 

Több természetgyógyász is hisz a kövek erejében, csakúgy, mint a számtalan turista: véleményük szerint már egy helyi fa átölelése is segít, hogy magadba szívd a Föld és a természet energiáit. femina.hu