Megháromszorozódott az influenzás betegek száma

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében egy hét alatt megháromszorozódott az influenzás betegek száma, Győr-Moson-Sopron megyében pedig egyre több kórházban rendelnek el részleges vagy teljes látogatási tilalmat.
Egy hét alatt ezerháromszáz ember fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel Borsod megyében, ez azt jelenti, hogy háromszorosára emelkedett a betegek száma – közölte a a megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve. A legtöbb megbetegedést a szerencsi, a bodrogközi, a sárospataki, a sátoraljaújhelyi és a tokaji kistérségi népegészségügyi intézet területén jelentették. A betegek túlnyomó többsége iskoláskorú.
Terjed az influenza az ország nyugati részén is, a soproni kórházban teljes körű, a győri és a mosonmagyaróvári kórházban részleges látogatási tilalmat rendeltek el. A napokban öt új beteg került kórházba influenzás tünetekkel. Két esetben a H1N1 vírust azonosították.
Magyarországon az idén már négy halálos áldozata van az influenzának, legutóbb – a múlt héten – egy kétéves kisgyermek halt meg.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű