Két sima és egy szoros mérkőzéssel folytatódott a Mol Liga rájátszása. Csíkszeredában a 14. percben már véget is ért a játék, ekkorra a már eleve sérültekkel kiálló újpestieknek az előírt minimális létszámnál kevesebb hadra fogható játékosa maradt. Addig a hazaiak lőgyakorlatot tartottak Szőke kapus hálójára, a lefújáskor 8-0 volt az állás, a HSC már a legjobb 4 között van. Roppant izgalmasan alakult a Miskolc-Brassó mérkőzés. A 25. percre háromgólos előnyt szereztek a vendégek, Salugáék a második harmad végére kettővel tudták csökkenteni ezt. Az 50. percben a hazaiak mindhárom góljában szerepet vállaló Waddell egyenlített, és a rendes játékidőben már nem is változott az eredmény. A hosszabbítás 3. percében a korábban egyszer már eredményes Falloon-Kiricsenko tandem ismét megvillant és az ukrán csatár góljával alakult ki a 3-4-es végeredmény. Ezzel a Brassó került kedvezőbb helyzetbe, ha a Miskolc a négy közé akar jutni, a következő két, idegenbeli meccse közül egyet mindenképpen meg kell nyernie. A Ferencvárosba visszatérhetett David Vychodil, viszont újabb sérülése miatt nem vállalhatta a játékot Borbás Gergő, így összességében cseppet sem lett könnyebb dolga Fekti Bálintnak a keret kijelölésekor. A Vasas gyorsan vezetést szerzett, majd 4 perc múlva emberhátrányban növelte az előnyt. Még háromszor vette be Risto Kurkinen csapata Budai kapuját az első 20 perc alatt, nem meglepő tehát, hogy Fekti Bálint a szünetben kapust cserélt. A második harmadra feljavult a csapata, ezt a játékrészt 0-1-re nyerték is Jánosi góljával. Az utolsó 20 perc ismét a Vasas jó helyzetkihasználásáról szólt, a végeredmény 8-2 lett. Folytatás Pesterzsébeten, a Ferencváros már nem hibázhat a párharcban.