Mikulás 3:39. A miskolci Staicu Simona új pályacsúccsal győzött

A kifejezetten rossz idő ellenére csaknem 14 ezren vettek részt vasárnap a 25. Spar Budapest Nemzetközi Maratonon és Futófesztiválon, melyen a nőknél Staicu Simona új pályacsúccsal győzött.

A maraton mezőnyét Schmitt Pál köztársasági elnök indította el 10 órakor a Hősök terén. Az eső már ekkor is esett, ám igazán 12 óra után lett intenzívebb, ami nagyon megnehezítette a futók dolgát.

A nőknél Staicu Simona nagyon jól futott, 2:37:47 órás idővel győzött, ez éppen 30 mp-cel jobb saját, 2004-ben elért 2:38:17-es versenyrekordjánál. Staicu az országos bajnoki címet is megszerezte.

A férfiaknál a Békéscsabán edző, etióp Herkolo Ashenafi 2:23:13 órás idővel győzött, több mint egy perccel megelőzve Tóth Tamást, akinek a második hely bajnoki címet ért. A szlovák külügyminiszter, korábbi miniszterelnök, Mikulas Dzurinda 3:39 óra alatt teljesítette a 42,195 km-es távot.

A fesztiválon a maratonváltóban indult a miniszterelnökség csapata, mely többek között Varga Mihály államtitkárral és Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivővel a tizedik lett.

Szintén lefutotta a váltót három korábbi profi ökölvívó világbajnok, Erdei Zsolt, Kovács István és Dariusz Michalczewski.