Én elsősorban nem a zászlók színéről beszélnék, hanem arról, hogy valaki – pontosabban egy senki – tárgyakat dobált a Dunába.
Környezetvédelmi bírságot szabnék ki, a bedobott tárgyakat pedig búvárokkal kiszedetném. A hulladékmentesítés teljes költségét — beleértve a helyszín rendőri biztosításának költségeit is — kiszámláznám annak, aki ezt elkövette.
És még gratisba’ vízi közlekedés veszélyeztetése vagy egy közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény is szóba jöhet, hiszen akár egy sétahajó is lehetett volna ott gyerekekkel. A tiéd, az enyém, bárkié…
